Budowa zbiornika rekreacyjnego w Wiśniowej i zakończenie budowy kładki pieszo – jezdnej na potoku Krzyworzeka (koło basenu)

Wreszcie udało się rozpocząć realizację drugiego etapu „Budowy zbiornika rekreacyjnego w Wiśniowej”, współfinansowanego w ramach programu INTERREG III B CADSES „Ochrona Historycznych Krajobrazów Kulturowych”. Termin zakończenia tego etapu inwestycji planowany jest jeszcze w tym roku. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodno – Inżynieryjnego w Krakowie Sp. z o.o.
Ten międzynarodowy projekt, jedyny tego rodzaju w Województwie Małopolskim, skupia partnerów z Polski (Gmina Wiśniowa, Gmina Miechów i Akademia Rolnicza w Krakowie jako partner wiodący) a także z Niemiec, Austrii, Rumunii i Ukrainy.

Udział Gminy Wiśniowa w projekcie jest dużym sukcesem nie tylko gospodarczym, ale również w promowaniu naszego regionu. Na pewno spowoduje zwiększenie atrakcyjności Gminy i wpłynie pozytywnie na rozwój turystyki i agroturystyki.

Realizowana inwestycja wymusiła inne, od dawna oczekiwane inwestycje wokół zalewu, jak kładka pieszo – jezdna na Krzyworzece i droga dojazdowa do domów za rzeką, które Gmina Wiśniowa zrealizowała z własnych środków.

Na początku sierpnia zakończone zostały prace związane z budową kładki pieszo – jezdnej na potoku Krzyworzeka w Wiśniowej, wraz z dojazdami. Zadanie wykonała Firma Inżynieryjno – Budowlana TALAGA z Myślenic. Koszt inwestycji wyniósł 200 tys. złotych. Dokumentacja projektowa na to zadanie wykonana została w ramach projektu realizowanego od kwietnia 2006 roku z programu INTERREG III B CADSES.

Kładka stanowiąca dojazd do domów położonych za rzeką, pod Dziadkówką, zdecydowanie poprawiła dostępność komunikacyjną tej części Wiśniowej. Na pewno zostanie doceniona również przez turystów, nie tylko z uwagi na wygodę, ale również ze względu na ciekawy wygląd.

JW

Wprowadził Paweł Tomera, 2007-08-30