SUKCES UCZNIÓW Z KOBIELNIKA

29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym organizowanego tradycyjnie przez PZM i Komendę Główną Policji. Nasza gminę reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kobielniku – zwycięzcy eliminacji gminnych.
Zespoły w składzie:
Kl. 4 i 5: Zuzanna Pala, Justyna Sadzik, Rafał Knapczyk i Łukasz Weszka
Kl. 7: Julia Szynal, Weronika Weszka, Mariusz Twardosz
Zmierzyły się z trudnymi zadaniami: testem teoretycznym, torem przeszkód, sprawdzianem jazdy po miasteczku komunikacyjnym i praktycznym egzaminem umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Drużyna młodsza zdobyła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Rafał Knapczyk zasłużył na tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju oraz Najlepszego Zawodnika na torze przeszkód.
Drużyna siódmoklasistów wywalczyła 4 miejsce, pokonując starszych i bardziej doświadczonych zawodników z innych szkół.
Turniej, organizowany już od kilkunastu lat, jest okazją do wzmocnienia kompetencji uczniów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podniesienia bezpieczeństwa dzieci na drogach. Niepokojące statystyki wypadków drogowych z udziałem dzieci dowodzą, że wiedza ta jest niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
Nad przygotowaniem młodzieży do udziału w turnieju czuwała Pani Elżbieta Konieczna, która, jako wieloletni organizator eliminacji gminnych, z uznaniem wyraża się o poziomie wiedzy i umiejętności zawodników ze wszystkich szkół oraz wysiłku opiekunów drużyn.

Wprowadził TZ, 2019-05-08