„Przestrzeń Kreatywnej Zabawy” przy Szkole Podstawowej w Wiśniowej

Powstała „Przestrzeń Kreatywnej Zabawy” przy Szkole Podstawowej w Wiśniowej
W ostatnich miesiącach koło Szkoły Podstawowej w Wiśniowej została utworzona „Przestrzeń Kreatywnej Zabawy”. Na placu zostały wymalowane gry podwórkowe i planszowe, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy.

Pomysł od jakiegoś czasu kiełkował w głowach kilku nauczycieli i gdy tylko Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS w Myślenicach ogłosił konkurs, szkoła wraz z UKS „Orliki” wnioskowała o dotację. Projekt pt. „Tworzymy "Przestrzeń Kreatywnej Zabawy" dla mieszkańców Wiśniowej” bardzo się spodobał i otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Projekt miał na celu stworzenie miejsca w Wiśniowej zachęcającego dzieci, młodzież i całe rodziny do wspólnej zabawy. Jest to ogromna "plansza" z namalowanymi liniami, punktami itp. ułatwiającymi przeprowadzenie kilkudziesięciu gier i zabaw. Instrukcje z przebiegiem zabaw i zasadami zamieszczone są na tablicy informacyjnej. Mamy nadzieję, że miejsce to przypadnie wielu mieszkańcom z naszej gminy do gustu i przyczyni się do popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie postaw współpracy w zespole oraz rywalizacji fair play, stymulowanie dzieci do twórczego wykorzystania środowiska oraz pozytywnych zachowań społecznych.

Z przyjemnością obserwujemy, że zabawy cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas przerw szkolnych i w czasie wolnym.

Wkrótce zostanie uruchomiony profil na Facebooku, gdzie będzie można znaleźć filmiki instruktażowe gier i zabaw. Wiemy jednak, że dzieci mają głowę pełną fantastycznych pomysłów na dobrą zabawę, których nie znajdzie się w fachowej literaturze. Tak naprawdę w co i jak będziecie się bawić zależy tylko od Was!!! Pamiętajcie, że to Przestrzeń Kreatywnej Zabawy! Oczywiście nie zapominajcie o rozwadze i bezpieczeństwie.

(Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS w Myślenicach oraz Gminę Wiśniowa.)

Wprowadził NP, 2019-01-02