Będzie kolejny nowy most na Węglówce!

Ruszyła budowa nowego mostu na potoku „Niedźwiadek” w Węglówce prowadzącego do osiedla „Za Rzeką” (dawniej „Judaszówka”). Wartość inwestycji wynosi 526.132,02 zł. Przetarg na budowę mostu wygrał Zakład Melioracyjno-Budowlany „WIR” z Limanowej. Środki na budowę mostu pochodzą w całości z budżetu Gminy Wiśniowa. Budowa winna zakończyć się do dnia 31 października 2018 r. Przygotowanie do budowy mostu trwało kilka lat m.in. z uwagi na konieczność wykupu przez Gminę działek po drugiej stronie potoku oraz uzyskanie zgody zarządcy cieku wodnego. Mieszkańcy do tej pory korzystali z prowizorycznego przepustu, który po każdej większej ulewie był nieprzejezdny, a mieszkańcy byli za każdym razem „odcięci od świata” póki Gmina nie przysłała koparki, aby przejazd przywrócić. Nowy most powinien dać mieszkańcom pełny dostęp do drogi publicznej, niezależny od warunków pogodowych.

Wprowadził NP, 2018-08-16