Powiatowe Mistrzostwa Robotów

14 kwietnia 2018 roku w budynku Hali Sportowej w Wiśniowej odbyły się V Powiatowe Mistrzostwa Robotów organizowane przez Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespół Szkół w Dobczycach.
Zwyciężył robot Oli z Raciechowic, na drugim miejscu zawody ukończył robot Czarna Wdowa (Pcim), na trzecim – Supibot (Raciechowice). W zawodach wzięły udział 24 roboty z całego powiatu myślenickiego, z: Dobczyc, Pcimia, Raciechowic, Sieprawia, Tokarni, Kobielnika, Wiśniowej. Obok samych walk, na hali sportowej nie zabrakło innych atrakcji – swoje stoiska zaprezentował dobczycki Zespół Szkół. Można było na nich zobaczyć m.in.: sztuczną rękę, która wydrukowana jest na drukarce 3D, kosiarkę do trawy, którą można sterować smartfonem i wiele innych ciekawostek, o których chętnie opowiadali uczniowie ZS. Sędzią głównym był Zbigniew Dudzik, a całość poprowadziła Justyna Dudzik. Partnerami wydarzenia byli: Gmina Wiśniowa, Gmina Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach, LGD Turystyczna Podkowa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Bajer Sport, Nasze Bistro, Pizzeria Rico z Wisniowej,
Bubu Active, Wawel S.A., Sigma Elektro, ES-SYSTEM NT, Infanet. Patronat medialny nad imprezą objęły: Myślenice iTV, KMY.PL, miesięcznik SEDNO.

Wprowadził ŁJ, 2018-04-18

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.