Szkolenie Edukatorów Międzynarodowego Programu

Poznaj innowacyjne narzędzia i weź udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie Sportownia.
Program Aflatoun wdrażany jest w 111 krajach i wsparciem obejmuje ponad 2 miliony osób. Aflatoun to globalny ruch, który łączy najlepsze światowe narzędzia dydaktyczne z obszaru edukacji społeczno-finansowej dedykowane dzieciom i młodzieży. Od 2015 roku narzędzia i metodologia są dostępne w języku polskim. Stowarzyszenie Sportownia wprowadza do regionu Aflatoun. Szkolenie skierowane jest do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz studentów planujących w przyszłości pracę na w świetlicach, przedszkolach oraz szkołach.
„Widząc jak Aflatoun rozwija się na północy kraju, postanowiliśmy sprowadzić metodologię do naszego regionu. Ten program pomaga młodym ludziom zrozumieć i odkryć własny potencjał. Aflatoun rozwija zaangażowanie dzieci i młodzieży do działania na rzecz otoczenia, przygotowując ich jednocześnie do bycia otwartymi, tolerancyjnymi i aktywnymi obywatelami. Program łączy edukację z zabawą, zawiera ponad 365 stron wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata dostosowanych do różnych grup wiekowych. Dzięki darowiźnie otrzymanej z Fundacji Banku Zachodniego WBK mamy możliwość zorganizowania szkolenia edukatorów skierowanego dla pracowników szkół, przedszkoli, świetlic, organizacji pozarządowych oraz studentów.”- podkreśla Izabela Janczak-Bizoń, koordynatorka programu ze Stowarzyszenia Sportownia.
Szkolenie obejmuje trzydniowe warsztaty dla edukatorów prowadzone przez ekspertów z Fundacji Nauka dla Środowiska z Koszalina, która zarządza licencjami w skali ogólnopolskiej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 15.04.2018 roku. Warunkiem zakwalifikowania do udziału w szkoleniu jest obecność w całym trzydniowym cyklu od początku do końca. Szkolenie opiera się także na prezentacji aplikacji edukacyjnej na system Android.
Termin: 27-29.04.2018
- Piątek (09.00-19.00)
- Sobota (09.00-19.00)
- Niedziela (09.00-13.00)
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach.
- Jeśli pracujesz lub planujesz pracę z dziećmi i młodzieżą i chcesz poznać nowoczesne narzędzia pracy.
- Jeśli chcesz zostać edukatorem światowej sieci Aflatoun i zdobyć międzynarodowy certyfikat.
- Wypełnij formularz https://goo.gl/forms/EBazINVRLHEOqnOj2 i zgłoś się do programu!
O programie:
Rok ma 365 dni ... a Ty każdego dnia w inny sposób i możesz poznawać świat.
365 gier i zadań edukacyjnych Aflatoun - to suplement dydaktyczny do programów edukacji formalnej lub nieformalnej dla dzieci. Młodzież pracuje w oparciu o Podręcznik Aflateena - łącznie 304 strony wyjątkowych materiałów dydaktycznych z całego świata.
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego program Aflatoun.
https://youtu.be/oDWhH2HqPNI
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportowia.eu
Projekt realizowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu Bank Ambitniej Młodzieży.

Wprowadził ŁJ, 2018-04-10

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.