Sportowe sukcesy uczniów

ZESPOŁY TANECZNE CHEERLEADERS
Nasze cheerleaderki wicemistrzyniami województwa !!!

Ogromnym sukcesem dla nas zakończyła się rywalizacja w systemie sportu szkolnego w konkurencji zespołów cheerleaders. Nasz młodszy zespół (VI klasa i młodsze) zdobył srebrny medal w finałach wojewódzkich, które odbyły się 8 grudnia w Gnojniku i tym samym zdobył tytuł wicemistrzowski. Dziewczęta wystąpiły wspaniale, a synchronizacja i poprawność wykonania elementów obowiązkowych były bliskie ideału. Zespół zaprezentował się w nowych strojach zakupionych przez dyrekcję szkoły, a o make up sceniczny i fryzury zadbały Sofia Grzybacz, Emilia Lampa i Emilia Hebda.
Skład zespołu: Amelia Drab, Patrycja Murzyn, Weronika Okas, Agata Węgrzyn, Edyta Węgrzyn, Justyna Dudzik, Dominika Kowalczyk, Weronika Kowalczyk, Sylwia Radoń, Emilia Jończyk, Martyna Murzyn.
Tydzień wcześniej, w piątek 1 grudnia na hali Sportowej w Wiśniowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu dla zespołów cheerleaders. Nasze dziewczęta zwyciężyły w kategorii Igrzyska Dzieci (2005 i młodsze) i awansowały do finałów wojewódzkich, a w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2004-2002) nasza reprezentacja zajęła III miejsce plasując się za zespołami z Pcimia i Dobczyc.
Skład starszego zespołu: Natalia Furman, Julia Kus, Kinga Dróżdż, Izabela Banach, Zofia Grzybacz, Emilia Hebda, Emilia Lampa, Kinga Duda, Sandra Bonder.

TENIS STOŁOWY
Po raz kolejny odnosimy sukcesy w turnieju tenisa stołowego!

W dniu 24 października odbyły się w Myślenicach Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. W turnieju drużynowym Emilia Bajer i Edyta Węgrzyn zajęły 3 miejsce, a w turnieju indywidualnym Emilia uplasowała się na drugim miejscu. W turnieju chłopców drużynowo pierwsze miejsce zajęli Grzegorz Bajer i Grzegorz Chlipała, a w konkursie indywidualnym Grzegorz Chlipała zajął 2 miejsce a Grzegorz Bajer 3. Emilia oraz chłopcy uzyskali awans do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nowym Targu.
Zawodnicy z siódmej klasy i gimnazjum rywalizowali w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 26 października również w Myślenicach. Mariusz Kus oraz Filip Trzepaczka wywalczyli 2 miejsce w konkursie drużynowym i awansowali do kolejnego etapu. Indywidualnie Mariusz zajął 4 miejsce, Ksawery Kowal 6, a Filip Trzepaczka uplasował się na 9 miejscu. Mariusz i Ksawery awansowali do etapu rejonowego konkursu indywidualnego.
W dniu 4 stycznia w Nowym Targu odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym, w których zawodnicy naszej szkoły zajęli poszczególne miejsca: Emilia Bajer- V miejsce, Grzegorz Bajer- V miejsce, Grzegorz Chlipała- VI miejsceNastępnego dnia rywalizowano w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wysokie czwarte miejsce zajął Mariusz Kus. Cała czwórka awansowała do finałów wojewódzkich w Waksmundzie.
We wtorek 9 stycznia w Nowym Targu drużyna dwóch Grześków nie dała szans rywalom wygrywając półfinały wojewódzkie i przywożąc puchar do Wiśniowej!!! oraz awans do ścisłego finału. Gratulacje dla chłopców - Grzegorza Bajera i Grzegorza Chlipały oraz serdeczne podziękowania dla Państwa Krzysztofa i Celiny Bajerów, którzy wspierają szkołę w wyjazdach na turnieje w tenisie stołowym.
Dnia 1 listopada rozgrywano mecze w ramach Memoriału Aleksandra Ruska w tenisie stołowym. Reprezentacja SP Wiśniowa wystąpiła w nim i uzyskała świetne wyniki. W kategorii szkół podstawowych- chłopcy: 1 miejsce - Grzegorz Bajer, 2 miejsce - Grzegorz Chlipała. W kategorii szkół podstawowych- dziewczęta: 2 miejsce - Emilia Bajer . Klasy gimnazjalnych: 1 miejsce - Mariusz Kus, 2 miejsce -Ksawery Kowal.
PIŁKA NOŻNA
Sukcesy piłkarskie w Mistrzostwach Powiatu.

Na początku października rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej chłopców i dziewcząt. Zawody odbywały się na Hali Sportowej w Wiśniowej, dzięki czemu nasze drużyny wspierał głośny doping naszych uczniów.
W turnieju dziewcząt zajęliśmy piąte miejsce. Tu pozostał niedosyt… Mimo bardzo mocnego składu w wyniku fatalnego losowania trafiliśmy do „grupy śmierci” i po przegranym meczu z Trzemeśnią nie wyszliśmy z grupy. Mimo, że wynik tego nie odzwierciedla, dziewczęta grały fantastycznie. Skład zespołu: Ewa Kuropatwińska, Martyna Jania, Natalia Furman, Julia Kus, Aleksandra Murzyn, Izabela Banach, Emilia Hebda, Sylwia Topa, Izabela Dudzik.
W turnieju dla chłopców nasi uczniowie wykazali się ogromnym hartem ducha i po emocjonujących meczach zajęli 3 miejsce. Skład naszych brązowych medalistów: Łukasz Murzyn, Miłosz Iszczuk, Filip Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Adam Chlipała, Kacper Irzyk, Mateusz Szymoniak, Dominik Kaczmarczyk, Mirosław Burkat, Norbert Murzyn, Mikołaj Lenart, Szymon Kus.
W dniu 30 października odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci czyli mistrzostwa powiatu dla klas 4-6. Drużyna SP Wiśniowa zajęła 2 miejsce, przegrywając tylko z zespołem z Myślenic 1:3. Skład naszych „sreberek”: Justyna Dudzik, Julia Szczechowicz, Alicja Paździo, Edyta Węgrzyn, Aleksandra Murzyn, Małgorzata Konieczna, Weronika Tokarz, Amelia Drab, Karolina Kowal, Magdalena Kus.
Dzień później turniej rozegrali chłopcy. Wywalczyli 3 miejsce wygrywając w meczy o podium z SP 1 w Dobczycach. Skład zespołu: Stasiak Eryk, Grzegorz Kowal, Patryk Irzyk, Bartłomiej Żaba, Piwowarczyk Jan, Karol Klikuszewski, Adrian Ciślik, Konrad Kowal, Piotr Rokosz, Kacper Marcisz.

W grudniu rozegrano również gminne eliminacje do Turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”. Drużyny z SP Wiśniowa awansowały dalej we wszystkich kategoriach: U8, U10 i U 12 zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

KOSZYKÓWKA
Złoty i dwa razy brązowy medal w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci w Koszykówce
Dnia 14 listopada w Lubniu rozegrano turniej koszykówki dziewcząt, zorganizowany przez Myślenicki Ośrodek Sportu. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn (Wiśniowa, Krzczonów, Tenczyn, Myślenice i Dobczyce). Rywalizacja rozgrywana była systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x7 minut. Nasza drużyna grała wspaniale i wygrała całe zawody. Cieszyła się też wsparciem innych drużyn. Skład: Ewa Kuropatwiśka, Jessica Urbaniak, Gabriela Rokosz, Gabriela Stańdo, Małgorzata Bajer, Karolina Murzyn, Anna Kowalczyk, Kinga Tokarz, Martyna Jania, Kinga Ciślik, Natalia Furman, Julia Kus, Emilia Hebda. Drużyna awansowała do etapu rejonowego.

16 listopada dwa dni po turnieju dziewcząt odbył się Powiatowy Turniej w Piłce Koszykowej organizowany przez Myślenicki Ośrodek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej również odbywał się w systemie „każdy z każdym” . Chłopcy z SP Wiśniowa po zaciętej rywalizacji zajęli trzecie miejsce ustępując zwycięzcom SP Myślenice tylko jednym koszem, (12:10), natomiast z SP Lubień przegrali jednym punktem (8:7). Chłopcy wystąpili w składzie: Miłosz Iszczuk, Alan Głąb, Norbert Murzyn, Łukasz Murzyn, Michał Rokosz, Kacper Irzyk, Mateusz Mróz, Mateusz Szymoniak, Szymon Twardosz, Szymon Kus, Filip Trzepaczka.
W dniu 12 grudnia reprezentacja szkoły podstawowej (2005-2007) wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach powiatu myślenickiego w koszykówce dziewcząt. Wyżej od naszej drużyny uplasowały się reprezentacje z SP 3 Myślenice i SP Lubień. Skład zespołu: Amelia Drab, Małgorzata Konieczna, Aleksandra Murzyn, Magdalena Kus, Alicja Paździo, Edyta Węgrzyn, Izabela Murzyn, Weronika Tokarz, Justyna Dudzik, Patrycja Murzyn, Zuzanna Kosałka, Dominika Kowalczyk.

BIEGI
W corocznej Sztafecie Szlakiem Walk AK i BCH z Wiśniowej do Dobczyc, reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej zwyciężyła w swojej kategorii, a reprezentacja Gimnazjum zajęła drugie miejsce przegrywając na ostatnich metrach z Gimnazjum w Dobczycach.
W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci w Biegach Sztafetowych trzykrotnie stanęliśmy na podium zdobywając brązowy medal w kategorii IMS dziewcząt (roczniki 2004-2002), ID dziewcząt (roczniki 2005-2007) oraz ID chłopców (2005-2007).
Około 40 osobowa reprezentacja szkoły wzięła udział 14 października w Biegu Ulicznym im. Bogdana Włosika w Nowej Hucie na 4,5 km. Wiele osób zajęło czołowe miejsca i otrzymało rzeczowe nagrody, a w punktacji generalnej szkoła wygrała pokonując reprezentacje z Łapanowa i Krakowa. W nagrodę otrzymaliśmy drukarkę dla szkoły oraz sprzęt sportowy.
W październiku wzięliśmy udział również w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS. Najlepszy wynik zanotowali Eryk Stasiak zdobywając srebrny medal oraz Izabela Dudzik która również uplasowała się na drugim miejscu. Nasza reprezentacja reprezentowała powiat myślenicki i zdobyła w punktacji powiatów trzecie miejsce.
Również w październiku braliśmy udział w Biegu Przełajowym im. T. Stoszka. Nasi reprezentacji zgarnęli wszystkie czołowe miejsca w czterech kategoriach: Łukasz Murzyn Alan Głąb ( 2 m), Miłosz Iszczuk (3 m), Iza Dudzik (1 m), Małgorzata Bajer (2 m), Martyna Hajduk (3 m), Eryk Stasiak (1 m), Przemysław Skalski (2 m), Karol Klikuszewski (3 m), Sylwia Radoń (1 m), Justyna Dudzik (2 m), Joanna Pazdur (3 m).