Najpiękniejsza ozdoba choinkowa w Wiśniowej 2017

Po raz trzeci w tym roku został zorganizowany przez Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa w Wiśniowej”.
Inicjatorem konkursu jest pani Maria Jasek – artystka, poetka, mieszkanka naszej gminy, która tworzy i inspiruje do działania pomimo niepełnosprawności.
W konkursie brały udział dzieci ze świetlicy środowiskowej w Wierzbanowej, wolontariusze hospicyjni, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z naszej gminy, uczniowie szkół i dzieci z przedszkoli, dorośli mieszkańcy gminy oraz uczestnicy Klubów Międzypokoleniowych działających w naszej gminie.
Udział w konkursie był doskonałym sposobem na dobre wykorzystanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, dał możliwość wykazania się talentem, integrowania różnych grup społecznych i wiekowych, realizował profilaktyczny program „Postaw na rodzinę”, gdyż wiele prac zostało wykonanych wspólnie z rodzicami.
Konkurs kultywuje tradycje Bożego Narodzenia w naszym regionie.
Spotkanie podsumowujące konkurs i wspólne ubieranie choinki, było wspaniałym i radosnym doświadczeniem zarówno młodych jak starszych mieszkańców naszej gminy. Choinka została wystrojona około 110 ozdobami i kilkoma przepięknymi łańcuchami wykonanymi z różnych materiałów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Wyróżniono wszystkie prace, a nagrody i nagrody główne otrzymało ponad 30 uczestników.
Grand Prix otrzymała Angelika Tokarz za bombkę wykonaną bardzo trudną techniką origami matematycznego. Gratulujemy!
Kolędowali z nami uczniowie Gimnazjum i SP z Wiśniowej, pastorałki zaśpiewały panie z KGW w Wiśniowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby uroczystość wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Serdecznie zapraszamy za rok!!
w imieniu organizatorów:
Elżbieta Konieczna