Spotkanie opłatkowe Klubów Międzypokoleniowych

20 stycznia 2016 w Gminnym Ośrodku Kultury I Sportu w Wiśniowej odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Prowadzenie Ośrodka Wsparcia dla osób w podeszłym wieku i młodzieży” .

Przez 9 miesięcy od lutego do czerwca i następnie od września do grudnia funkcjonowały 3 Ośrodki, potocznie nazwane Klubem Międzypokoleniowym (Wiśniowa, Glichów, Kobielnik), do których uczęszczało 45 osób dorosłych i tyle samo młodzieży.

W ramach Klubu podejmowano działania dotyczące integracji międzypokoleniowej, służących wymianie doświadczeń pomiędzy osobami starszymi i młodzieżą. Zajęcia miały charakter samopomocowy tzn. młodzież, dzieci i osoby starsze będą pomagały sobie nawzajem.

W samym spotkaniu opłatkowym wzięło udział ok 100 osób. Uczestnicy podzielili się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Wydarzeniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pana Tadeusza Dziewońskiego.

Wprowadził ŁJ, 2017-02-02