Łętocha jest w formie

W dwudniowych zawodach FIS – rozgrywanych w Szczyrbskim Plesie 59. Memoriale 24 Poległych Bochaterów SNP – z dobrej strony pokazali się młodzi narciarze LKS HIltop Wiśniowa-Osieczany.
W drugim dniu zmagań seniorek na 5 km w stylu klasycznym wygraną zanotowała Justyna Kowalczyk, która wyprzedziła o 53 sekundy Aleksandrę Prochazkovą, Marynę Galewicz (LKS Poroniec Porinin) i Urszulę Łętochę (Hiltop) o 1.55,1 min.
W biegu juniorek na tym samym dystansie wygrała Słowaczka Aneta Smerciakova, natomiast trzecią lokatę zajęła 17-letnia Weronika Kaleta (Hiltop), zawodniczka rodem z Kasiny Wielkiej. Na dziewiątej pozycji uplasowała się jej koleżanka klubowa i rówieśniczka – Iwona Piekarz, mieszkająca w Osieczanach.
Warto dodać iż kilka dni wcześniej Urszula Łętocha zajęła w zawodach Slacic Cup, rozgrywanych w Szczyrbskim Plesie, trzecią lokatę na dystansie 5 km techniką dowolną, przegrywając z Prochazkovą i Białorusinką Anastasią Kiriłową.

Tekst (AND) Kronika Krakowska

Wprowadził ŁJ, 2017-01-05