Najpiękniejsza ozdoba choinkowa w Wiśniowej

W tym roku po raz drugi zorganizowany został przez Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” i Gminny Ośrodek Kultury i sportu w Wiśniowej konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa w Wiśniowej”.
Inicjatorem konkursu jest pani Maria Jasek – artystka, poetka, mieszkanka naszej gminy, która tworzy i inspiruje do działania pomimo niepełnosprawności.
W konkursie brały udział dzieci ze świetlicy środowiskowej w Wierzbanowej, wolontariusze hospicyjni, ludzie niepełnosprawni, uczniowie naszych szkół i dzieci z przedszkoli, dorośli mieszkańcy gminy oraz uczestnicy Klubów Międzypokoleniowych działających w Wiśniowej, Glichowie i Kobielniku.
Udział w konkursie był doskonałym sposobem na dobre wykorzystanie wolnego czasu dzieci i młodzieży, dał możliwość wykazania się talentem, integrowania różnych grup społecznych i wiekowych, realizował profilaktyczny program „Postaw na rodzinę”, gdyż wiele prac zostało wykonanych wspólnie z rodzicami.

Taki konkurs kultywuje tradycje Bożego Narodzenia w naszym regionie.
Spotkanie podsumowujące konkurs i wspólne ubieranie choinki, było wspaniałym i radosnym doświadczeniem zarówno młodych jak starszych mieszkańców naszej gminy. Choinka została wystrojona około 120 ozdobami i kilkoma przepięknymi łańcuchami wykonanymi z różnych materiałów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Patronat nad konkursem objął Pan Wójt Gminy Wiesław Stalmach.
Koncert orkiestry z Wiśniowej połączony ze wspólnym kolędowaniem, życzenia świąteczne i poczęstunek oraz odwiedziny św. Mikołaja wprowadziły nas w radosny czas Bożego Narodzenia.
Serdecznie zapraszamy za rok!!

W imieniu organizatorów:
Elżbieta Konieczna