I WIŚNIOWSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

22 listopada 2016 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Janiny Czaja w Wiśniowej odbyła się I Edycja Wiśniowskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs zorganizowany przez Bibliotekę we współpracy z ZPO w Kobielniku, miał na celu promowanie czytelnictwa oraz popularyzowanie wśród różnych grup wiekowych utworów Henryka Sienkiewicza, ze względu na mijający rok tego autora.
W konkursie wzięło udział 20 uczestników ze szkół podstawowych z całej gminy, 13 gimnazjalistów oraz drużyny rodzinne i seniorzy.
Wszyscy mieli za zadanie zaprezentować jury i publiczności fragment jednego z utworów Henryka Sienkiewicza – W pustyni i w puszczy lub wybranej części Trylogii. Jury oceniło poziom wszystkich prezentacji jako bardzo wysoki, a uczestnicy przyznali, że przygotowanie wystąpień było ciekawym doświadczeniem. Już nie mogą się doczekać kolejnej edycji konkursu!
Nagrody zostały ufundowane przez GBP w Wiśniowej, Stowarzyszenie „Nasz Kobielnik”, pana Grzegorza Kaczmarczyka oraz GOKiS w Wiśniowej.
Po zaciętej rywalizacji jurorzy przyznali następujące nagrody:
W kategorii Szkoła Podstawowa:
• Nagroda specjalna – dla Jakuba Szynala z SP w Wiśniowej;
• I miejsce – Katarzyna Kuchnia z SP w Węglówce; Piotr Mazur z SP w Wiśniowej;
• II miejsce – Patrycja Twardosz z SP w Kobielniku; Maciej Popielak z SP w Glichowie;
• III miejsce: Amelia Murzyn SP w Wiśniowej, Maciej Durek z SP w Glichowie, Milena Rosiek z SP w Lipniku

W kategorii Gimnazjum:
• Nagroda Specjalna: Gabriela Rokosz;
• I miejsce: Arkadiusz Tomera;
• II miejsce: Kinga Kowalczyk; Szymon Twardosz; Michał Jamróz;
• III miejsce: Klaudia Woś; Wacław Bobowski
W kategorii Rodzinnej: Anna Dróżdż, Aleksandra Dróżdż i Julia Hałas; Grzegorz Kaczmarczyk i Adam Kaczmarczyk; uczestnik dodatkowy: Joanna Juras
W kategorii Seniorzy: Marianna Wałkowska, Halina Murzyn i Jan Szczepanik – wszyscy uczestnicy tych kategorii zostali nagrodzeni za odwagę, sceniczny talent i trafność wyboru fragmentu tekstu.
Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że udział w konkursie był ciekawym i rozwijającym doświadczeniem, a spotkanie z literaturą Henryka Sienkiewicza obudziło wspomnienia i skłoniło do refleksji.
Zapraszamy za rok!

Wprowadził ŁJ, 2016-11-24