NO PROMIL - NO PROBLEM

W kampanii społecznej NO PROMIL - NO PROBLEM, chcemy pomagać młodym ludziom dostrzegać wartość odpowiedzialności. Chcemy pomagać im wzbudzać refleksję na temat tego, co w życiu ważne aby mogli świadomie podejmować decyzje (nie tylko dotyczące trzeźwości).
21 października 2016 (mimo deszczu) młodzież z ZPO w Wiśniowej i Lipnika wraz z policją i opiekunami wyszła na ulice swoich wsi aby głośno powiedzieć: STOP PIJANYM KIEROWCOM!
Rozdawaliśmy baloniki nopromilowe i zbieraliśmy deklaracje odpowiedzialnego i trzeźwego kierowcy i pasażera.
Wierzymy, że wspólnie możemy doprowadzić do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na małopolskich drogach (pomagając kierowcom trafnie oceniać stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodając odwagi aby powstrzymali pijanego kierowcę przed jazdą).
Wierzymy, że wspólnie przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach naszego województwa.
Wierzymy, że wspólnie możemy uratować ludzi:
- przed śmiercią,
- przed kalectwem,
- przed utartą wolności.
Wszyscy zatrzymywani kierowcy okazali się trzeźwi i bardzo życzliwie nastawieni do naszej kampanii, otrzymali od nas słodycze i alkoholowe liczydełka.
Mamy nadzieje, że na naszych gminnych drogach będą sami odpowiedzialni kierowcy i przez to piesi też będą bezpieczni.
Elżbieta Konieczna – ambasador kampanii

Wprowadził ŁJ, 2016-10-25