ZPO w Lipniku z Certyfikatem „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”

W dniu 29.09.2016 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego.

W uroczystości uczestniczyli również: Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron – I Wicewojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, dr inż. arch. Krzysztof Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie wyróżnionych szkół, którym przyznano Certyfikaty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji
insp. Roberta Strzeleckiego oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Haliny Cimer.
Zgromadzeni goście zostali przywitani Marszem „Ułański szyk” w wykonaniu
Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawie pod dyrekcją kapelmistrza Roberta Pastuły.
Przy uroczystym akompaniamencie werbli mgr inż. Arkadiusz Skiba – Dyrektor ZPO w Lipniku, mgr Teresa Bobowska – koordynator szkolny projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz uczennica Oliwia Irzyk – przewodnicząca SU, otrzymali Certyfikat, grę dydaktyczną oraz maskotkę „Inspektora Wawelka” oraz przyjęli gratulacje za całość działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa uczniów.

W uroczystości uczestniczyła także mgr Jolanta Wolak – sekretarz Urzędu Gminy Wiśniowa.
Podczas uroczystości zaproszeni uczestnicy gali mieli okazję podziwiać występ regionalnego Zespołu „Pasierbiocki”, który tworzą z uczniowie z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Pasierbcu.

Szczególnym akcentem był występ Kingi Gurgul, która jest uczennicą klasy szóstej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Brała udział wraz z mamą w programie „Aplauz, Aplauz”, w którym zajęła pierwsze miejsce.
Po uroczystości szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.
T. Bobowska

Wprowadził ŁJ, 2016-10-04