XXVI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie w Lipniku

W sobotę, 10 września 2016 r. na Suchej Polanie w m. Lipnik odbył się coroczny Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. O godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza św. z udziałem Posła Jarosława Szlachetki i Senatora Andrzeja Pająka oraz samorządowców z okolicznych gmin i powiatu myślenickiego. Ta wyjątkowa impreza odbyła się już XXVI-ty raz. Uroczysta oprawę zapewnili zgromadzeni jak zawsze licznie kapelani, poczty sztandarowe szkół i innych organizacji oraz licznie przybyła młodzież. Wyjątkowo licznie zgromadzeni uczestnicy swoją obecnością uczcili pamięci wszystkich walczących, poległych partyzantów i pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. Pierwszy raz został odczytany Apel Poległych poświęcony ściśle partyzantom poległym na Ziemi Myślenickiej w czasie II wojny światowej. Senator Andrzej Pająk, który był obecny po raz pierwszy na Zlocie, wyraził podziękowanie wszystkim organizatorom i był pod wielkim wrażeniem przebiegu tej patriotycznej imprezy.

Wprowadził ŁJ, 2016-09-20