Dożynki w Poznachowicach Dolnych

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. w Poznachowicach Dolnych odbyły się tradycyjne Dożynki Wiejskie. Dożynki rozpoczęły się o godz. 15:00 mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza Wacława Bednarza na placu obok remizy OSP w Poznachowicach Dolnych. Następnie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Poznachowicach Dolnych w przepięknych strojach ludowych wraz z dziećmi i młodzieżą zaprezentowały tradycyjne ludowe przyśpiewki dożynkowe. Wieniec dożynkowy został przekazany gospodarzom dożynek, którymi w tym roku byli pani Ewa Grabacka i pan Władysław Murzyn. Po części artystycznej gospodynie częstowały wszystkich kołaczami, podpłomykami, plackami i innymi pysznościami. Gośćmi honorowymi na dożynkach byli: p. Krzysztof Dybeł – radny Powiatu Myślenickiego, p. Wiesław Stalmach – Wójt Gminy Wiśniowa, p. Dorota Rokosz – przewodnicząca Rady Gminy Wiśniowa, p. Kazimierz Grabacki – radny Rady Gminy Wiśniowa. Zabawa taneczna, która się później rozpoczęła, potrwała do późnych godzin nocnych, a „pod nogi” przygrywali „Nieznani”. Organizatorami dożynek było Koło Gospodyń Wiejskich w Poznachowicach Dolnych na czele z p. prezes Haliną Dudzik, sołtys Krzysztof Kowal i Rada Sołecka Poznachowic Dolnych oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Poznachowicach Dolnych.

Zapraszamy do przysyłania własnych zdjęć do naszej galerii pod adres: l.janik@ug-wisniowa.pl

Wprowadził ŁJ, 2016-08-31