Warsztaty Gminnej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniowa i Gminnej Rady Pożytku Publicznego

W dniu 22 sierpnia 2016 r. w Urzędzie Gminy Wiśniowa odbyły się wspólne warsztaty Gminnej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniowa i Gminnej Rady Pożytku Publicznego w ramach projektu finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pt. „Profesjonalne Rady Seniorów w województwie małopolskim”. Celem projektu jest podniesienie poziomu zaangażowania społecznego i obywatelskiego osób starszych i ich obecności w polityce lokalnej i regionalnej.

Uczestnicy warsztatów zdobyli wiedzę nt. jak dokonać diagnozy lokalnych problemów seniorów oraz zasobów gminy, gdzie szukać informacji nt. środków na rzecz osób starszych, jak skutecznie rozmawiać z samorządem, jak dobrze planować swoje działania, jak zdobywać poparcie na swoje pomysły i inicjatywy.

Przedstawiciele Gminnej Rady Seniorów i JST będą w najbliższym czasie uczestniczyć w wyjazdowym spotkaniu z przedstawicielami Rady Seniorów w Gliwicach, gdzie zapoznają się z najlepszymi praktykami w zakresie funkcjonowania Rad.

tekst:
Teresa Piotrowicz