Koło Gospodyń Wiejskich z Węglówki zajęło II miejsce na Konkursie Bukietów Zielnych SGW w Andrychowie.

W dniu 12 sierpnia 2016 r. w hotelu „Czarny Groń” w Rzykach k/Andrychowa odbył się IV Konkurs Bukietów Zielnych wykonywanych zgodnie z tradycją ludową na Święto Matki Boskiej Zielnej. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Na zaproszenie tego stowarzyszenia w konkursie brało udział Koło Gospodyń Wiejskich z Węglówki. Ponadto Zespół Taneczny „Mali Węglowianie” pod kierunkiem Józefa Murzańskiego oraz kapela ludowa pod kierunkiem Józefa Paryla brała udział w zapewnieniu oprawy artystycznej tego konkursu. Bukiet zielny wykonany przez panie z KGW Węglówka zajął w konkursie wysokie II miejsce. Na imprezie gościli m. in. tacy politycy jak senator Andrzej Pająk, poseł Marek Polak, czy były minister sprawiedliwości Borys Budka i wiele innych znamienitych osób. Gminę Wiśniowa reprezentował wójt Wiesław Stalmach.

Wprowadził ŁJ, 2016-08-22