Święto Plonów i Święto Kołacza w Glichowie

Tegoroczne glichowskie święto plonów odbyło 14 sierpnia. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Glichowie. Bogaty program artystyczny, panie ze Stowarzyszenia „Glichowianka” wraz z młodzieżą ze świetlicy środowiskowej, zaprezentowały przy budynku OSP Glichów. Nie zabrakło tradycyjnych przyśpiewek m.in. mających na celu ośpiewanie wieńca. Gospodarzami tegorocznego glichowskiego święta byli Elżbieta Wójcik i Andrzej Knapik, którzy tradycyjnie z rąk gospodyń odebrali chleb i kołacz.
\"Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba, żeby mieć na stole na białym obrusie świeży bochen chleba\" - takim mottem glichowskie gospodynie zapraszały do udziału w uroczystości i tymi samymi słowami przywitała wszystkich zebranych na placu gości prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Glichowianka Władysława Knapik.
Obecny na uroczystości dożynkowej wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach skierował słowa wdzięczności do organizatorów Święta Plonów i Święta Kołacza a wszystkim rolnikom życzył pomyślności w nowym roku, obfitych plonów oraz aby ciężka i odpowiedzialna praca rolników była jak najlepiej wynagradzana.
Po części artystycznej goście bawili się do późnych godzin nocnych a do tańca przygrywał DJ Ricardo.

Wprowadził ŁJ, 2016-08-17