Złote Gody 2016

W tym roku siedem par małżeńskich z Gminy Wiśniowa zostało odznaczonych „Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia te zostały nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, jako wyróżnienie dla małżonków z 50- letnim stażem małżeńskim, za trud i poświęcenie w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.
Obchody Złotych Godów odbyły się w niedzielę 03 lipca 2016 r. Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza świętą odprawiona przez Ks. Wacława Bednarza - Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Wiśniowej, w intencji Dostojnych Jubilatów oraz ich rodzin.
Po mszy św, Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej by dalej świętować swój jubileusz.
Tam nastąpiło uroczyste przywitanie zebranych gości przez Wójta Gminy - Wiesława Stalmacha oraz okolicznościowe przemówienie, a następnie dekoracja Jubilatów przyznanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz wręczenie legitymacji, listów gratulacyjnych i kwiatów.
Aktu dekoracji medalami dokonał w imieniu Prezydenta RP Wiesław Stalmach Wójt Gminy Wiśniowa wraz z Jolantą Wolak – Sekretarzem Gminy oraz Bożeną Stożek – Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wiśniowej.
Po dekoracji zdrowie Jubilatów uczczono toastem szampana i odśpiewano gromkie „Sto lat”.
Uroczystość uświetnił występ młodzieży, działającej przy GOKiS w Wiśniowej, który w pięknych, regionalnych strojach bawił zebranych śpiewem i tańcami.
Tegoroczni Jubilaci to:
- Józefa i Bronisław Franiakowie z Węglówki,