Był sobie Król-Książkowy Mól

SUPER NIESPODZIANKA
Miała być niespodzianka… I była! Miała być super… I była!
Miało się dziać… I działo się!
Bo… „Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce!”


Dnia 9.06.2016 r. na szkolnej scenie, tym razem, zaprezentowali się … nauczyciele ZPO Wiśniowa- po raz pierwszy w historii szkoły. Dla licznie zgromadzonej publiczności – przedszkolaków, uczniów klas I-V i dwóch klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami, wystąpili w spektaklu pt. „Był sobie Król - Książkowy Mól”. Pomysłodawcą takiej imprezy była mgr Joanna Trychta – szkolny pedagog. Reżyserem spektaklu była mgr Marzena Tomera.Na początku była akcja poszukiwania chętnych nauczycieli, oczywiście w wielkiej tajemnicy przed uczniami. Znalazło się 13! Szczęśliwa Trzynastka! Zaskakującym dla reżysera okazał się fakt, że po zaproponowaniu bajkowo-edukacyjnego scenariusza nie musiał robić castingu. Nauczyciele świetnie sami dobrali sobie odpowiednie role! Następnie były próby, próby i jeszcze raz próby. Pełne zaangażowania i humoru. Prześciganie się w pomysłach dotyczących scenografii, choreografii i kostiumów. Wreszcie wielki finał!Szczere wybuchy śmiechu i gromkie brawa rozemocjonowanych widzów były wspaniałą nagrodą za trud włożony w realizację spektaklu. Reżyser nie kryje słów podziwu dla pasji, zaangażowania i talentów aktorskich, jakimi wykazali się nauczyciele ZPO Wiśniowa! Brawo!Gorące podziękowania składamy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu NIESPODZIANKI!OBSADA:
Król: mgr Beata Słoboda- Kasza
Królowa: mgr Beata Stasiak
Królewna: mgr Krystyna Mazur
Generał: mgr Tomasz Lichoń
Kucharz: mgr Joanna Trychta
Kuchcik: mgr Barbara Matusiak
Dama Dworu: s. Barbara Madej
Babcia: dr Anna Bubula
Wnuczka: mgr Barbara Kuchnia
Bibliotekarka: mgr Paulina Dominik
Córka: mgr Joanna Radoń
Mól I: mgr Małgorzata Kot
Mól II: mgr Magdalena Pazdur


Wywiady z aktorami spektaklu „Był sobie Król-Książkowy Mól”Świetna zabawa! Nie wiedziałam, że mogę być aktorką. Jestem z nas dumna!

Beata Słoboda-Kasza – Król Mól


Cieszę się, że nam, jako gronu nauczycielskiemu udało się przygotować i zrealizować przedstawienie. Mam nadzieję, że zaskoczyliśmy dzieci. Podobno taniec z laską okazał się hitem!

Anna Bubula - Babcia


Przyjemnie ogląda się przedstawienie z udziałem dzieci. Ale ile czasu i poświęcenia wymagają przygotowania? Jak trudno stanąć na scenie!!! Udział w tym wspólnym przedsięwzięciu był szczególnym doświadczeniem, ponieważ uświadomił mi, jak trudno jest wcielić się w rolę aktora. Chylę czoła przed każdym uczniem naszej szkoły, który choć raz wystąpił na scenie. Ogromny szacunek dla Was Kochani! Kolegom i koleżankom dziękuję za sporą dawkę dobrego humoru! Drogi Reżyserze, proszę o angaż przy kolejnym przedstawieniu!

Paulina Dominik – Bibliotekarka


W szkole podstawowej należałam do kółka teatralnego. Chętnie po wielu latach wzięłam udział w przedstawieniu. Niezwykłe przeżycie!

Beata Stasiak - Królowa


Było to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie:) Uśmiech i radość naszych dzieci, kiedy oglądały swoich nauczycieli w innej odsłonie, pokazały, że było warto:) Serdecznie dziękuję wszystkim aktorom za współpracę i przesyłam ukłon w kierunku naszego reżysera- p. mgr Marzeny Tomery.

Krystyna Mazur – Królewna


Rola, z którą musiałam się zmierzyć, to postać damy dworu. Nie miałam zbyt dużo tekstu, ale i tak było to dla mnie wyzwanie. Teraz, już po występie, cieszę się, że wzięłam w nim udział, ponieważ dzieci były uradowane.

s. Barbara Madej – Dama Dworu


Miło jest sprawiać radość najmłodszym, a to przedstawienie ewidentnie wiele radości im dostarczyło.

Barbara Matusiak - Kuchcik


Miałam taką tremę, jak przed egzaminem. Ale, gdy wyszłam na scenę, to o niej zapomniałam. Zaistnieć w nowej odsłonie, w wyobraźni dziecka, to bezcenne doświadczenie. Miło jest usłyszeć od dzieci: „Świetnie pani zagrała!”

Małgorzata Kot - Mól


Swój udział w spektaklu traktuję, jako doskonałą przygodę „aktorską” i zabawę. Serdecznie dziękuję pani reżyser za pomoc i cenne wskazówki. Mam nadzieję, że dzieciom się podobało?!

Joanna Radoń – Córka Bibliotekarki


To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Od czasów szkoły podstawowej nie grałam w przedstawieniu. Najbardziej denerwowałam się, gdy zaczynałam mówić, później trema minęła. Obawiałam się reakcji uczniów. Cieszę się, że wychowankowie zobaczyli nas w innej roli.

Barbara Kuchnia – Wnuczka


Biorąc udział w przedstawieniu, miałam wrażenie, jakbym nadal była uczennica pani Marzenki i występowała w naszym kółku teatralnym „Zumek”. Na próbach było wesoło! Świetnie się bawiliśmy!

Magdalena Pazdur – Mól


Występ w przedstawieniu „Był sobie król…\" był dla mnie oderwaniem się od codziennych rutynowych zajęć, nowym doświadczeniem, ale przede wszystkim świetną zabawą.

Tomasz Lichoń - Generał


Na początku pomysł wydawał się szalony, prawie niemożliwy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób – udało się! Razem łatwiej jest sprawić „super niespodziankę” i wywołać szczery uśmiech na twarzach dzieci. Cóż, więc, … może do następnego razu…

Joanna Trychta – Kucharz
Wprowadził ŁJ, 2016-06-17

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.