Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - Grodzisko

Trasa rozpoczynała się na parkingu obok Urzędu Gminy Raciechowice. Wszyscy, w towarzystwie przewodników Łukasz Bajera i Pawła Kwiecińskiego, dotarli na szczyt, gdzie o godz. 11:00 ks. Filip Pajestka odprawił Maszę św. Oprawę muzyczną imprezy zapewniły Orkiestra Dęta z Raciechowic pod kierownictwem Jacka Olesia oraz grupa saksofonowa pod opieką Krzysztofa Guńki. Poczęstunek dla uczestników przygotowała Spółdzielnia Socjalna „Przystań” z Raciechowic, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Zegartowice i Koło gospodyń Wiejskich z Mierznia.
Podczas imprezy Młodzieżowa Rada Gminy Raciechowice pod przewodnictwem Krzysztof Surmy zorganizowała Bieg im. Rzeczpospolitej Raciechowickiej z metą na szczycie Grodziska. W biegu wzięło udział 30 uczestników. W grupie biegaczy był m.in. ks. Filip Pajestka.

Jak zawsze podczas zdobywania szczytów Beskidu Wyspowego zorganizowane zostały różne konkursy. Ich wyniki przedstawiają się następująco:
NAJMŁODSZY: Krzysztof Rabiarz (8 m-cy) - Kraków
NAJSTARSZY: Ludwik Suś (76 lat) - Mszana Dolna
UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA POLSKI: Bartosz Barański, Wołowice k. Czernichowa
KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM:
I miejsce: Szymon Banach, Limanowa
II miejsce: Konrad Koza, Dobra
III miejsce: Wiktor Mamak, Limanowa

Rodzinne Odkrywanie: Rodzina Drabików z Węglówki (16 osób)
NAJMILSZA Katarzyna Magdziarz, Raciechowice
NAJMILSZY Jacek Oleś, Raciechowice

Organizatorami imprezy były: Gmina Raciechowice i Gmina Wiśniowa.

Więcej na temat akcji można znaleźć na stronie: http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl/.

Tekst: JW

Wprowadził ŁJ, 2016-06-13