Koło Przedsiębiorczości w UG oraz BS

W dniu 29.04.16r. uczniowie uczestniczący w zajęciach Koła Przedsiębiorczości odwiedzili Urząd Gminy w Wiśniowej. Celem wizyty było pozyskanie informacji na temat zakładania działalności gospodarczej oraz poszerzenie wiadomości z zakresu funkcjonowania Gminy. Szczegółowych informacji udzielały Sekretarz Gminy Pani Jolanta Wolak i Pani Ewa Dybeł. Uczniowie otrzymali druki CEIDG-1 i wypełniali je. Zadawali wiele pytań na temat działalności gospodarczej, m.in. jakie dokumenty należy wypełnić, czy dużo jest firm zarejestrowanych na terenie naszej gminy, jakiego rodzaju są to firmy… Panie udzielały wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie mieli możliwość wyszukiwania numerów PKD i poznawali znaczenie poszczególnych numerów.
Bardzo dziękujemy Pracownikom Urzędu Gminy w Wiśniowej za możliwość odwiedzenia Placówki.
Uczniowie Koła Przedsiębiorczości wraz z Opiekunem
W tym samym dniu uczniowie odwiedzili również Bank Spółdzielczy w Wiśniowej. Celem wizyty było zdobycie informacji na temat otwarcia konta bankowego. Uczniowie chcieli się dowiedzieć jakie dokumenty należy złożyć, aby móc założyć konto. Pani Kierownik podała wszystkie szczegółowe informacje. Odpowiedziała na szereg pytań zadawanych przez uczniów, m.in. ile trzeba mieć lat, aby móc założyć sobie konto bankowe? Czy na konto muszą wpływać regularnie środki pieniężne? Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia dawnych książeczek oszczędnościowych. Dowiedzieli się ile wynosi obsługa konta bankowego, jakie są najniższe oprocentowania kredytów. Pani przedstawiła również krótką historię banku i tutejszej Placówki. Na koniec każdy z uczniów otrzymał gadżety z logo banku.
Bardzo dziękujemy Pracownikom Banku Spółdzielczego w Wiśniowej za możliwość odwiedzenia Placówki.
Uczniowie koła przedsiębiorczości wraz z Opiekunem

Wprowadził ŁJ, 2016-05-13