Gimnazjum w Wiśniowej zwycięzcą tegorocznego Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!

Drużyna w składzie: Zbigniew Stalmach, Konrad Pilch, Szymon Kus 19 maja będzie reprezentować powiat myślenicki w etapie wojewódzkim turnieju BRD w Mikluszowicach.
W eliminacjach, które odbyły się 28 kwietnia 2016 drużyny mierzyły się w czterech konkurencjach: teście wiedzy z zakresu BRD, przejeździe po rowerowym torze przeszkód, jeździe rowerem po miasteczku komunikacyjnym (pod okiem policjantów ) oraz udzielaniu pierwszej pomocy.
Najlepiej w powiecie test rozwiązał Zbyszek Stalmach, który był też bezkonkurencyjny na miasteczku komunikacyjnym. Bezbłędnie tor przeszkód pokonał Konrad Pilch, a drużyna była najlepsza również w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Swoim sukcesem nasi uczniowie przyczynili się do popularyzowania przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Pokazali, jak ważna jest znajomość podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gratuluję zawodnikom i życzę zwycięstwa w województwie.
opiekun drużyny Elżbieta Konieczna

Wprowadził ŁJ, 2016-05-04