V GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W dniu 14.04.2016r. na obiektach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się gminne eliminacje do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej.
Celem organizowanego turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
W turnieju udział wzięły reprezentacje szkół: (ZPO Wiśniowa, ZPO Kobielnik, ZPO Lipnik). W kategorii „szkoły podstawowe” zwyciężyła drużyna ZPO Wiśniowa w składzie: (Katarzyna Stalmach, Izabela Dudzik, Mikołaj Lenart, Artur Murzyn), w kategorii „gimnazjum” ZPO Wiśniowa, którą reprezentowali uczniowie: (Konrad Pilch, Zbigniew Stalmach, Szymon Kus).
Zgodnie z regulaminem turnieju na eliminacje składały się trzy części. Pierwsza polegała na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o ruchu drogowym w postaci rozwiązania testu. Druga część polegała na sprawdzeniu wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy, która była oceniana przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiśniowej. Trzecia część była zdecydowanie najbardziej widowiskowa, ponieważ każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności praktyczne podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn za udział w eliminacjach, a także strażakom z Wiśniowej za pomoc w organizacji. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco:
1 miejsce – Gimnazjum Wiśniowa
2 miejsce – Gimnazjum Lipnik
Drużyna zakwalifikowana do turnieju powiatowego – Gimnazjum Wiśniowa
Skład drużyny: 1. Konrad Pilch
2. Zbigniew Stalmach
3. Szymon Kus
Opiekun: mgr Elżbieta Konieczna

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:
1 miejsce – SP Wiśniowa
2 miejsce – SP Kobielnik