Złota sztafeta zawodniczek LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany

Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów (19-24.03.) w Szklarskiej Porębie rozegrano bieg sztafetowy 4 x 5 km. było złoto wywalczone ostatniego dnia zawodów. Sztafeta klubowa w składzie Sylwia Jaśkowiec, Weronika Kaleta, Urszula Łętocha i Iwona Piekarz już od pierwszej zmiany pokazały, że właśnie medal złotego koloru zawiśnie na ich szyjach. Zdecydowanie pokonały sztafety NKS „Halicz” Ustrzyki Dolne, UKS „Rawa” Siedlce, NKS Istebna oraz MKS „Karkonosze” Szklarska Poręba. Medal ten można nazwać „wisienką na torcie” po tak udanych mistrzostwach.
- Choć z roku na rok zdobywamy coraz więcej medali na ogólnopolskich zawodach w różnych kategoriach wiekowych, to musze powiedzieć że ten rok jest niesamowity! – przyznaje trenerka Anna Bubula. – Kontuzja Sylwii na początku sezonu, brak śniegu i ogromne trudności z utrzymaniem zawodników w treningu specjalistycznym nie zapowiadały, że tak dobry pod względem sportowym będzie ten sezon.
Dzień wcześniej w biegu na 5 km stylem klasycznym dziewczynom przyszło zmierzyć się z najlepszą polską biegaczką w historii kraju – Justyną Kowalczyk. Mistrzyni Olimpijska wygrała zdecydowanie, a po srebro sięgnęła jej ubiegłoroczna koleżanka z medalowego team sprintu na Mistrzostwach Świata w Falun - Sylwia Jaśkowiec. Radość Sylwii była ogromna i długo nie dowierzała, że to właśnie jej przypadło drugie miejsce. Ula Łętocha zajęła 5 miejsce. Zmęczenie po zaciętym biegu na 15 km nie pozwoliło zawalczyć o podium, tym bardziej że trasa tego dnia była bardzo wymagająca. Ula mimo wszystko zdobyła tego dnia kolejny tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski, tym samym zgarniając cały komplet złota dla dziewcząt w kategorii U-23.
Wprowadził PŚ, 2016-04-07

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.