IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

W dniach 13-14 lutego 2016 roku, w miejscowości Szczawnica/Jaworki, odbyły się IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OPS w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Gminę Wiśniowa reprezentowali strażacy z Kobielnika, Węglówki i Wierzbanowej. To już drugi udział druhów z naszej gminy w tych zawodach.
OSP Kobielnik:
Anna Twardosz
Klaudia Twardosz
Weronika Sukta
Mariusz Cygan
Marcin Wysowski
Marek Sukta
OSP Węglówka:
Marcin Jasiewicz
Łukasz Poradzisz
Jerzy Sukta
Wojciech Sukta
OSP Wierzbanowa:
Grzegorz Jamróz
W zawodach brało udział ok. 200 strażaków z całego kraju. Druhowie z gminy Wiśniowa uczestniczyli w konkurencji indywidualnej – slalom gigant ( na nartach i snowboardzie). Pomimo trudnych warunków panujących na stoku, naszym druhnom udało się zdobyć wysokie miejsca.
Anna Twardosz zdobyła 5 miejsce, a Klaudia Twardosz 8. Pozostali druhowie dzielnie walczyli na stoku i mimo upadków bezpiecznie dojechali do mety. Strażaków zagrzewał do walki Druh Miś, który oficjalnie otworzył mistrzostwa.
Zarząd OSP w Kobielniku dziękuje wszystkim druhom i druhnom za udział w zawodach i miłą atmosferę.

Wprowadził PŚ, 2016-04-07