LAUREATKA Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Agata Bajer, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kobielniku otrzymała tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Jednocześnie zajęła I miejsce wygrywając z 5691 uczestnikami z 678 szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego. Jako jedyna przedstawicielka powiatu myślenickiego zakwalifikowała się do finałowego etapu, w którym zdobyła 75 punktów na 76 możliwych. Jest to osiągnięcie bez precedensu w historii Szkoły Podstawowej w Kobielniku.
Tytaniczny wysiłek, który Agata podjęła przygotowując się do kolejnych etapów konkursu, jest godny podziwu. Uczennica musiała zapoznać się z lekturami poświęconymi gramatyce języka angielskiego oraz znajomości słownictwa na poziomach A2 i B1, a także zawierającymi informacje na temat Londynu, Nowego Jorku, San Francisco i Irlandii, w sumie 676 stron.
Uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych odbyło się 30 marca 2016 w Audytorium im. prof. W. Danka w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zaświadczenia wręczali Małopolski Wicekurator Oświaty Grzegorz Baran oraz Przewodnicząca Komisji Wojewódzkiej Konkursu Barbara Zgłobicka. Pragniemy pogratulować laureatce oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów i powodów do dumy!

Wprowadził ŁJ, 2016-04-01