Deszcz złota na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich!!!

Od 19 marca trwają w Szklarskiej Porębie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz rozgrywane z nimi równolegle Młodzieżowe Mistrzostwa Polski . To co prezentują biegaczki z LKS „Hilltop” Wiśniowa Osieczany przyprawia o zawrót głowy! Zdobyły dotąd wszystkie złote medale.
W konkurencji team sprint stylem klasycznym nasza sztafeta w składzie Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha wygrały zdecydowanie z drugim na mecie zespołem z UMLKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski oraz trzecim NKS „Halicz” Ustrzyki Dolne. W konkurencji bieg sprinterski style dowolnym zdecydowaną faworytką okazała się Sylwia Jaśkowiec i to ona sięgnęła po złoto. Jaj klubowa koleżanka – Ula Łętocha, po zaciętej walce z Marceliną Marcisz z Ustrzyk Dolnych zdobyła srebro. Ula została również po tym biegu Młodzieżową Mistrzynią Polski.


W poniedziałek, 21 marca odbył się bieg na 15 km stylem dowolnym. Po świetnie rozegranym taktycznie biegu tym razem to Ula stanęła na najwyższym podium zbierając tego dnia tytuł Mistrzyni Polski Seniorów i Młodzieżowej Mistrzyni Polski. Sylwia nie startowała w tym długim biegu ze względu na przebytą w tym roku kontuzję nogi. Tego dnia odbyły się również Mistrzostwa Polski Juniorów A na 30 km. Bardzo dobrze spisali się Mateusz Siatka, Maciej Łętocha i Seweryn Sutkowski, którzy zdobyli kolejno 10, 11 i 12 miejsce.
Dziś (23.03) po południu, o 14.30 rozegrany zostanie bieg dla kobiet na 5 km, w którym wystartuje również Justyna Kowalczyk. Z naszych biegaczek wystartuje Sylwia Jaśkowiec, Ula Łętocha, Iwona Piekarz i Anna Żółtak. Na zakończenie mistrzostw (24.03.) rozegrane zostaną sztafety 4x5 km. Przy takiej dyspozycji naszych dziewczyn może być naprawdę pięknie! Trzymajcie kciuki!
Relacje foto i filmy oraz wyniki można obserwować na stronie www.pzn.pl, www.skipol.pl oraz na stronie na https://www.facebook.com/WisniowaSport/?ref=hl


Wprowadził ŁJ, 2016-03-23

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.