Medale narciarzy biegowych

Pomimo słabych warunków śniegowych w tegorocznym sezonie utrudniających znacząco przygotowania, narciarze klasyczni z klubu LKS „Hilltop” Wiśniowa - Osieczany sięgnęli po najcenniejsze trofea w kraju.
Na rozgrywanej pod koniec lutego Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w Szklarskiej Porębie zawodniczki Iwona Piekarz (SMS Karpacz) i Weronika Kaleta (SMS Zakopane) zdobyły złoty medal w team sprincie stylem klasycznym w kategorii Juniorka B. W biegach indywidualnych Weronika zajęła 5 miejsce w sprincie techniką dowolną i 5 miejsce na 5 km stylem klasycznym. Iwona w wymienionych konkurencjach zajęła 7 i 6 miejsce, a w biegu na 7,5 km stylem dowolnym 4 miejsce.
Iwona Piekarz zwyciężyła również w biegu na 25 km stylem dowolnym podczas 40 Biegu Piastów.
Podczas odbywających się w dniach 05-07.03.2016 r. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Narciarstwie Biegowym w Białce Tatrzańskiej Małgorzata Bajer (Gim. Wiśniowa) zwyciężyła w biegu na 2 km stylem klasycznym w kategorii „rocznik 2002”, natomiast Kinga Dróżdż (SP Wiśniowa) zdobyła brązowy medal na dystansie 1 km w biegu stylem dowolnym w kategorii „rocznik 2004”.
Do zawodów zakwalifikowało się 11 zawodników z klubu, którzy w rankingu Ligii Małopolskiej w Biegach Narciarskich po 6 biegach znajdowali się w pierwszej dziesiątce. Byli to jeszcze: Natalia Szymoniak, Szymon Woźniczka, Ewa Kuropatwńska, Martyna Hajduk, Izabela Dudzik, Izabela Banach, Weronika Janisz, Gabriela Gdula i Karolina Kaleta. Małgosia Bajer w biegu stylem dowolnym zajęła 7 miejsce, a Kinga w biegu klasycznym 6. Bardzo dobry start zaliczyła również Gabriela Gdula (SP Droginia), która na dystansie 1 km stylem klasycznym zajęła 4 miejsce. Trenerami zawodników są Anna Bubula, Elżbieta Muta i Bogdan Łętocha.

Wprowadził ŁJ, 2016-03-17