X Memoriał im. Kazimierza Bubuli

We wtorek 15 marca odbyły się już po raz dziesiąty zawody w narciarstwie biegowym upamiętniające trenera, działacza sportowego i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły - Kazimierza Bubulę. Ze względu na brak wystarczającej pokrywy śnieżnej w Wiśniowej zawody rozegrano na trasie narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego województwa. W czasie tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Województwa w Narciarstwie Biegowym.. W poszczególnych kategoriach (rocznikach) zwyciężyli: Dominik Jasica (G. Słopnice), Patrycja Karciarz (G. nr 1 Biały Dunajec), Dawid Zieliński (G. Uście Gorlickie), Ewelina Kołodziej (G. Mszana Górna), Robert Bugara (G. Kościelisko), Irena Szkurat (GMS Zakopane), Łukasz Trebunia (SP 2 Biały Dunajec), Martyna Okarma (SP Wysowa Zdrój), Kamil Wójcik (SP Ząb), Daria Szkurat (SP 3 Zakopane), Dominik Paniak (SP 1 Ciche), Zofia Karpiel (SP Kościelisko). Wśród uczniów z Wiśniowej najlepszy wynik zanotowała Małgosia Bajer i została wicemistrzynią województwa, a Kinga Dróżdż w swojej kategorii zdobyła brązowy medal. Na piątym miejscu w kategorii klas II gimnazjum znalazła się Natalia Szymoniak, Szóste miejsce zajęła Iza Dudzik (rocznik 2003), a siódme Iza Banach i Oskar Rokosz (rocznik 2004).
Nasze Gimnazjum zostało mistrzem województwa w kategorii „dziewczęta gimnazjum”, a w generalnej punktacji gimnazjów- wicemistrzem. W kategorii „dziewcząt - szkoła podstawowa” nasza szkoła zdobyła wicemistrzostwo województwa a w generalnej punktacji szkół zdobyła 5 miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali: Gimnazjum – Klaudia Kaczmarczyk, Patrycja Żądło, Jolanta Skalska, Agata Skalska, Klaudia Baran, Justyna Ciślik, Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Ewa Kuropatwińska, Martyna Hajduk, Gabriela Rokosz. Szkoła Podstawowa - Iza Dudzik, Iza Dominik, Ania Ślósarz, Julka Kowal, Oskar Rokosz, Szymon Woźniczka, Kinga Dróżdż, Iza Banach, Iza Murzyn, Alicja Paździo, Edyta Węgrzyn, Aleksandra Dróżdż.
Rozegrano również bieg OPEN. W kategorii K1 zwyciężyła Urszula Łętocha przed Weroniką Kaletą (obie LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany) i Martą Kocęba (LKS Cerbut Ptaszkowa). W kategorii K2 zwyciężyła Zofia Leśnik. W kategorii M1 zwyciężył Łukasz Bachleda z Zakopanego przed Łukaszem Marmolem (KS Jedność Nowy Sącz) i Mateuszem Kurucem (UKS Hańczowa). W kategorii M2 zwyciężył Paweł Bubula (LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany) przed Tomaszem Michalikiem (Kościelisko) i Piotrem Łazarskim (Spytkowice).
Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Wiśniowa, LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany, MZLZS w Krakowie oraz firmę Hilltop Caps wręczyli zawodnikom wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach, dyrektor ZPO Wiśniowa – Krzysztof Głowacki oraz żona Kazimierza Bubuli – Irena.
Organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Gminy w Wiśniowej oraz LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany.

tekst: A. Bubula
foto G. Kaczmarczyk