Drużyny spisały się na medal

Udany start zanotowały młodsze koleżanki klubowe Kadry Lipiarskiej-Pałki z Grota Zabierzów. Juniorki: Diana Stalmach, Katarzyna Korzeniowska, Barbara Kwarciak i Anna Kręcioch zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski. Po wygraniu kwalifikacji w półfinale pokonały reprezentantki Łucznika Żywiec 6:0, a w finale uległy Jarowi Kielnarowa 0:6. Na 8. Pozycji sklasyfikowana została Diana Stalmach.
Medal brązowy przywieźli natomiast juniorzy Płaszowianki Kraków. Zespół w składzie: Kamil Komsza, Dariusz Biela, Bartłomiej Wójcik i Wojciech Badura walczył bardzo dzielnie. W walce o awans do strefy medalowej wygrał z Resovią 5:4, a w półfinale nie sprostał Społem Łódź, ulegając 4:6.
Wśród juniorek Emilia Popławska-Walusiak była 6., a mikst Biela/Popławska-Walasiuk zają 5 miejsce.
-Z każdej imprezy młodzieżowej przywozimy jakieś medale – mówi trener Płaszowianki Ryszard Pacura – Chłopcy u zeszłym roku z mistrzostw Polski przywieźli złoty medal, ale startowali jeszcze jako juniorzy.
(ŻUK)
Tekst: Dziennik Polski