DYKTANDO WIŚNIOWSKIE

Termin naszego dyktanda nie był przypadkowy. W dniu 21 lutego jest obchodzony Międzynarodowy dzień języka ojczystego.

Dyktando prowadziła p. Grażyna Dudzik. Tekst dyktanda został wybrany z \"Lalki\" B. Prusa. W skład komisji oceniającej weszły : p. Grażyna Dudzik, p. Maria Knapik, p. Małgorzata Leszczyńska, p. Zofia Pilch. W trakcie pracy komisji dla uczestników zagrała młodzież ze szkoły muzycznej w Czasławiu. Po występie uczniów p. Agnieszka Handzel poprowadziła z uczestnikami dyktanda zabawę \"Gimnastyka dla języka\".
Nagrody książkowe oraz poczęstunek ufundowali nam p. Teresa Rokosz i p. Grzegorz Kaczmarczyk. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i prowadzenie dyktanda serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcami 1 Dyktanda Wiśniowskiego zostali:
W kategorii młodzież gimnazjalna - wicemistrz ortografii - Patrycja Murzyn

- mistrz ortografii - Patrycja Jabłońska

W kategorii dorosłych - wicemistrz ortografii - p. Barbara Kirzeniewska

- mistrz ortografii - p. Małgorzata Kolad

Wszystkim uczestnikom biorącym udział w Dyktandzie Wiśniowskim zastały wręczone dyplomy uznania, natomiast zwycięzcom dodatkowo wręczono nagrody książkowe. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejną edycję Dyktanda Wiśniowskiego.

Wprowadził PŚ, 2016-03-01