Powiatowy Konkurs „Przy wigilijnym stole

W dniu 13 grudnia br. w hali sportowej przy Zespole Szkole A. Średniawskiego w Myślenicach odbył się Powiatowy Konkurs "Przy wigilijnym stole", do którego udziału zostało również zaproszone Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich GLICHOWIANKA z Glichowa.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Myślenickiego oraz Burmistrzów i Wójtów Gmin Powiatu Myślenickiego.

W czasie spotkania każdy mógł skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw, posłuchać kolęd rozbrzmiewających przy akompaniamencie harmonii i skrzypiec oraz obejrzeć pięknie zdobione choinki. Podczas konkursu można było skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych przez 11 grup kolędowych (zespoły regionalne oraz koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu myślenickiego). Panie ze Stowarzyszenia GLICHOWIANKA przygotowały tradycyjne, regionalne potrawy świąteczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się ciasto szpinakowe, którego wszyscy chcieli spróbować.

Zwycięzcą tegorocznego Konkursu „Przy wigilijnym stole” został Zespół Regionalny „Cyrniawa” z Krzeczowa. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Więciórki. Trzecia nagroda przypadła Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet Jawornika „Róża”. Nagrodę publiczności zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Zawada.

Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Turystyczna Podkowa”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Dalinem i Gościbią” oraz Powiat Myślenicki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia przygotowanej przez telewizję Powiatową Myślenice iTV: http://www.myslenice-itv.pl/wszystkie-smaki-swiat-zebrane-w-jednym-miejscu/

Wprowadził ŁJ, 2015-12-15