Mistrzostwa Świata w Speed-ball. Zbigniew Bizoń dziewiąty w super-solo.

Ponad 50 zawodników różnych narodowości zmierzyło się ze sobą w Krakowie podczas 27. Mistrzostw Świata w Speed-ball, które zostały rozegrane pod koniec listopada. Zbigniew Bizoń z Drogini wywalczył 9. miejsce w konkurencji Super Solo.

Pod nazwą speed-ball kryje się dyscyplina sportu, która zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Jest to gra wywodząca się z Egiptu, w której wykorzystuje się rakiety i piłeczkę. Piłka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka, a gra polega na uderzaniu piłki w taki sposób, aby rotowała wokół masztu. We wrześniu br. odbył się pokaz tej dyscypliny w Zespole Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

Zbigniew Bizoń miał okazję poznać czym jest speed-ball nim pojawiły się pierwsze wzmianki o tej dyscyplinie w polskojęzycznym internecie. W 2015 roku przeszedł krajowe eliminacje i znalazł się w polskiej kadrze Speed-ball, startując w kategorii Super Solo. W rozgrywkach podczas 27. Mistrzostw Świata w Speed-ball w Krakowie nasz rodak zdobył 370 punktów, co dało mu 9. miejsce na liście personalnej. Reprezentant z naszego regionu wyprzedził m.in. Kuwejtczyków, Tunezyjczyków oraz reprezentantów Indii.

Całej imprezie towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji. Stanęliśmy do rywalizacji z zawodnikami trenującymi od kilku lub kilkunastu lat. To było wspaniałe doświadczenie, potrenować i mierzyć się z najlepszymi na świecie. – mówi Zbigniew Bizoń.

Zbigniew Bizoń jest instruktorem sekcji tanecznej Zespołu Regionalnego Banda-Burek, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej.

Wprowadził ŁJ, 2015-12-07