Małopolski Festiwal Teatrów Wiejskich

Wyniki
Małopolskiego Festiwalu Teatrów Wiejskich, który odbył się 17-18 października 2015 roku
w Wiśniowej.

Komisja Artystyczne w składzie:
 Jerzy Hojda /aktor
 Stanisław Migacz /muzyk
 Zofia Skwarło /regionalista

po obejrzeniu i wysłuchaniu 13 grup teatralnych

1. KGW Tomaszowianie – Patronuje GOKiS Wielka Wieś
2. Amatorski Zespół Teatralny z Wiśniowej
3. Brzeszczanki – Patronuje GOK Brzeszcze
4. KGW w Podłopieńcu – Patronuje Urząd Gminy w Tymbarku
5. Węglowska Grupa Teatralna
6. Regionalny Zespół „Spod Kicek”
7. KGW w Kąclowej
8. Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła
9. Teatr Ludowy „Tradycja” – Patronuje Stow. Krzewienia Kultury Ludowej Gminy Alwernia
10. KGW Klęczany – Patronuje GOK Chełmie
11. KGW Binczarowa – Patronuje GOK w Grybowie
12. KGW Ptaszkowa – Patronuje Stow. Turystyczna Wieś Retro
13. Grupa folklorystyczna „Sieprawianie” – Patronuje GOKiS Siepraw

W dwóch regulaminowych kategoriach artystycznych oraz ich gruntownej ocenie, Komisja artystyczna przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand prix Festiwalu otrzymuje Regionalny Zespół „Spod Kicek” z Mordarki (Powiat Limanowski) za spektakl „Wesele”

W kategorii Teatry dramatyczne

Pierwsze miejsce otrzymał Teatr Ludowy ,,Tradycja” z Okleśnej (Powiat Chrzanowski) za spektakl pt. ,,Oświadczyny”

Drugie miejsce otrzymał Amatorski Zespół Teatralny im. Franciszka Macioła ze Skomielnej Białej (Powiat Myślenicki) za spektakl pt. „Portki”

Dwa równorzędne trzecie otrzymują:
• Amatorski Zespół Teatralny z Wiśniowej za spektakl pt. „ Mundur swatem”
• Węglowska Grupa Teatralna za spektakl pt. „Jak za dawnych lat”

W kategorii Teatry obrzędowe

Dwa równorzędne pierwsze miejsca otrzymują: KGW Tomaszowianie z Tomaszowic (Powiat Krakowski) za spektakl „Posagowy Bycek” oraz KGW Binczarowa (powiat nowo sądecki) za spektakl „Cudowne uzdrowienie Kuby”

Dwa równorzędne drugie miejsca otrzymują: KGW w Podłopieniu (powiat limanowski) za spektakl „U sknyry przed weselem” oraz KGW w Kąclowej (powiat nowo sądecki): za spektakl „Wiązowiny”

Dwa równorzędne trzecie miejsca otrzymują: KGW Klęczany (powiat nowo sądecki) za spektakl „Ryktowanie zbłozo do siywki” oraz KGW Ptaszkowa z Ptaszkowej (powiat nowosądecki) za spektakl „Na zielną”

Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano grupie: Brzeszczanki z Brzeszcz (powiat oświęcimski) za spektakl „Zapusty” oraz Grupie folklorystycznej „Sieprawianie” z Sieprawia (powiat myślenicki) za spektakl ,,Dożynki”

Ponadto jury przyznało honorowe wyróżnienie aktorskie Pani Sylwii Pazdur z Amatorskiego Zespołu Teatralnego z Wiśniowej za osobowość i wizerunek sceniczny w spektaklu „ Mundur swatem”

Wprowadził ŁJ, 2015-10-21