FIO i Województwo Małopolskie wspierają działania lokalne w gminie Wiśniowa

Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, będąca Operatorem konkursu FIO Małopolska Lokalnie, informuje, iż w ramach drugiej edycji programu, w gminie Wiśniowa został zrealizowany projekt grupy nieformalnej PO-MOCNE MAMY. FIO jest to program wsparcia skierowany do młodych organizacji pozarządowych i innych grup nieformalnych z województwa działających na rzecz rozwoju, integracji i aktywizacji społeczności lokalnych.
W tym roku grant otrzymał projekt pt. „Dziecięca gimnastyka ciała i języka” zrealizowany przez rodziców i nauczycieli dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kobielniku. W ramach inicjatywy zorganizowane zostały zajęcia nauki pływania na basenie oraz terapii logopedycznej.
Środki na organizację zajęć dla dzieci pochodziły z programu FIO Małopolska Lokalnie oraz Województwa Małopolskiego. Kolejna okazja do tego, aby otrzymać dotację na sprawdzenie się w roli realizatora projektu nastąpi na przełomie stycznia i lutego 2016. Serdecznie zapraszamy.

Wprowadził ŁJ, 2015-10-14