Jubileusz „Złotych Godów” w Wiśniowej

W tym roku piętnaście par małżeńskich z gminy Wiśniowa, które obchodzą 50-lecie związku otrzymało „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Tegoroczni Jubilaci to:
MARIA i WŁADYSŁAW BARDZIŁOWSCY z Węglówki
ZOFIA i JÓZEF CIŚLIKOWIE z Wiśniowej
HELENA i STANISŁAW DOMINIKOWIE z Wiśniowej
ALEKSANDRA i TADEUSZ DRABIKOWIE z Węglówki
MARIA i KAZIMIERZ FILIPKOWIE z Kobielnika
ZOFIA i ANDRZEJ HEBDOWIE z Wierzbanowej
ZOFIA i STANISŁAW JAKUBASZOWIE z Wiśniowej
STEFANIA i TADEUSZ JAROSZOWIE z Węglówki
EMILIA i JAN JASKOWIE z Lipnika
WALERIA i STANISŁAW MURZYNOWIE z Wiśniowej
STANISŁAWA i JÓZEF MURZYNOWIE z Lipnika
MARIA i WŁADYSŁAW ROKOSZOWIE z Wierzbanowej
KRYSTYNA i JAN SUCHOWIAKOWIE z Glichowa
MARIA i JÓZEF SZYMONIAKOWIE z Glichowa
MARIA i JULIAN TRZECIAKOWIE z Węglówki

W uroczystości wzięło udział 13 małżeństw z całej gminy, którzy wraz ze swoimi najbliższymi – dziećmi, wnukami, a nawet prawnukami, świętowali swoje złote gody.

Obchody „Złotych Godów” zorganizowane w dniu 20 września br., rozpoczęto uroczystą mszą świętą odprawiona przez księdza proboszcza Wacława Bednarza w intencji Jubilatów, w kościele parafialnym pw., Św. Marcina w Wiśniowej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, gdzie po uroczystym przywitaniu przybyłych gości, wójt gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach, udekorował dostojnych Jubilatów odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta RP |Bronisława Komorowskiego „Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Parom wręczono legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Wójt gminy wyraził słowa uznania i podziwu dla Jubilatów, podkreślając ważność małżeństwa i rodziny w życiu społecznym oraz życzył Jubilatom długich i pogodnych lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności, radości, życzliwości i ciepła rodzinnego na dalsze lata, gratulując zebranym tak długiego stażu małżeńskiego.

Podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana i odśpiewano „sto lat”.

Oprócz części oficjalnej, zaplanowana była również część artystyczna przygotowana przez panią Agnieszkę Dudek –Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej.

Wprowadził ŁJ, 2015-09-29