III Konkurs Bukietów Zielnych

14.08 .2015 r. w Hotelu & SPA Czarny Groń w Rzykach Praciakach Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie pod przewodnictwem Pani Czesławy Wojewodzic,
zorganizowało III Konkurs Bukietów Zielnych.
Konkurs miał na celu udowodnienie jak bardzo ważną rolę odgrywał przed laty bukiet zielny.
Uczestniczkami konkursu były przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich gmin Andrychów, Wieprz, Osiek, Kęty, Mucharz i jako przedstawicielki gminy Wiśniowa - Koło Gospodyń z Węglówki.
Gospodynią towarzyszyła Pani Agnieszka Dudek - Wargowska dyrektor GOK w Wiśniowej oraz Sołtys Węglówki Pani Lucyna Zborowska.
Gospodynie układając przepiękne bukiety miały na celu przekazanie ich mocy leczniczej zastosowanych roślin i ziół. Komisja konkursowa oceniała 21 bukietów przygotowanych przez Koła Gospodyń.
Panie z Węglówki swym bukietem oczarowały komisję i umiejscowiły się na podium zdobywając pierwsze miejsce.
Imprezę umilił również występ zespołu Mali Węglowianie. Dzieci zaprezentowały inscenizację wiejskiego wesela, a po zakończeniu występu poczęstowały wszystkich zacnych gości pysznymi kołaczami.
Był to dzień pełen wrażeń I miejsce w konkursie, bardzo udany występ Kapeli Węglowskiej, ale szczególnie pełen wrażeń dla dzieci które dzięki uprzejmości Czarnego Gronia skorzystały z atrakcji
Ośrodka - Magicznej Osady.

Wprowadził ŁJ, 2015-09-08