Podsumowanie VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Gminie Wiśniowa

W dniach 26.05.2015 r. - 01.06.2015 r. po raz kolejny gmina Wiśniowa przystąpiła do XXI edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015 organizowanego w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Niezmiennie, celem głównym imprezy była aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych mieszkańców. W ciągu całego tygodnia społeczeństwo gminy czynnie brało udział w zawodach, imprezach oraz turniejach sportowych, które zostały specjalnie przygotowane na tą okazję przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz pobliskie szkoły. Łącznie, na terenie całej gminie udało nam się zorganizować 61 wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym, w których łączna liczba startujących wyniosła 2 228. Ogromne słowa podziękowania kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży, którzy chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy. Za pomoc i poświęcony czas na organizację imprez dziękujemy Dyrektorom szkół oraz nauczycielom, animatorom, a także wolontariuszom. Serdeczne podziękowania należą się również Wójtowi Gminy Wiśniowa Panu Wiesławowi Stalmachowi za objęcie honorowym patronatem większości imprez jakie odbyły się na terenie całej gminy. Mamy nadzieję, że zarówno zawodnikom jak i kibicom Turniej Sportu dostarczył wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń oraz ogromnej dawki energii. Dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w 2016 roku.

Wprowadził ŁJ, 2015-06-13