Andruski na Turnieju Piłkarskim Funino w Krakowie

Na zakończenie sezonu 2014/2015 zawodniczki UKS „Andrusy”w Lipniku wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci Funino. W Turnieju uczestniczyły 4 drużyny z Lipnika – łącznie 16 zawodniczek. Festiwal Funino odbył się 21 czerwca b.r. na stadionie Com-Com Zone w Krakowie. Organizatorem Turnieju była Polska Fundacja Sportu i Kultury.

Zgodnie z ideą FUNINO celem Turnieju było przede wszystkim zachęcenie dzieci do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności, pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. Funino (gra 3 v 3 na 4 bramki) to optymalny program rozwoju zdolności do gry dzieci w wieku poniżej 10 lat. Daje graczom możliwość samodzielnego odkrywania atrakcyjności gry w piłkę nożną z interesującym programem uproszczonych gier, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwojowych młodych zawodników.

Zawodniczki UKS „Andrusy” w Lipniku wzięły udział w Turnieju Funino w Krakowie w ramach dotacji Gminy Wiśniowa na realizację zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu w 2015 roku.


Wprowadził ŁJ, 2015-07-06

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.