FESTIWAL PROJEKTÓW W GLICHOWIE

W roku szkolnym 2014/2015 szkoła realizowała następujące projekty:

Szkoła z Klasą 2.0 (klasy IV-VI)
Przyroda pod lupą (klasy I-III)

Koordynatorem Szkoły z Klasą 2.0 została p. Beata Biel
a nauczycielami, którzy realizowali zadania w ciągu roku byli: p. Andrzej Szatan, p. Bożena Kursa,
p. Agnieszka Babiec. Każdy z nauczycieli podjął się innego zadania:
p. A. Szatan- WiFi w szkole
p. A. Babiec- projekt edukacyjny (strona internetowa parafii Raciechowice)
p. B. Kursa- Kodeks 2.0 oraz ścieżka Odwrócona lekcja
p. B. Biel- koordynator programu oraz ścieżka Uczymy innych i Uczniowskie Forum Naukowe (UfoN)
Nasze UfoNy zostały wyróżnione na forum całego programu. Dzięki temu, jako jedna z 50 szkół
z całej Polski, mogliśmy uczestniczyć w Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0, który odbył się w Warszawie w dniach 31 maja-1 czerwca 2015 r.

Autorkami projektu Przyroda po lupą były panie Anna Jasek i Małgorzata Janik, która była równocześnie koordynatorką. Odpowiedzialnymi za realizację zadań były wychowawczynie klas I-III -p. Iwona Wójtowicz oraz p. Ewa Mirek-Sirignano oraz grupy przedszkolnej- p. Katarzyna Tokarz i p. Anna Ziemba.
Głównym celem projektu było odkrywanie przyrody poprzez eksperymenty, obserwacje, spacery
po okolicy czy zajęcia twórcze. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych oraz czytania ze zrozumieniem. Zdobywały także odznaki klubu National Geographic „Odkrywca”. Rozwijały również umiejętność czytania. Odbyła się seria spotkań, na których rodzice, starsi koledzy, nauczyciele czytali dzieciom. Udało się zorganizować spotkania z ciekawymi ludźmi np. panem leśniczym czy pszczelarzem.

17 czerwca 2015 r. odbył się uroczysty Festiwal projektów, na którym podsumowaliśmy nasze działania. Wśród zaproszonych gości byli: ks. proboszcz Józef Czarny, p. Dyrektor Andrzej Szatan, rodzice, grono pedagogiczne.
Uczniowie klas IV-VI, którzy byli najbardziej zaangażowani
w realizację zadań programowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Następnie mogli zaprezentować wyniki swoich działań. Natomiast wszyscy uczestnicy projektu Przyroda pod lupą otrzymali drobne upominki i dyplomy, rozstrzygnięto także konkursy plastyczne.
Przebieg obu przedsięwzięć można było oglądnąć na prezentacjach multimedialnych, a prace dzieci w salach lekcyjnych oraz w szkolnej galerii „ Okno”.

Zapraszamy do odwiedzin naszych blogów, na którym umieszczaliśmy relacje z wykonywanych zadań:
blog szkolny:www.blogiceo.nq.pl/konopniczaki3
blog projektu Przyroda pod lupą: www.blogiceo.nq.pl/konopniczaki4