Kampania ZTU w ZPO w Lipniku

W tym roku dzieci uczestniczyły w konkursie plastyczno – literackim „Warto pomagać.” Zadaniem uczniów było narysowanie lub opisanie sytuacji ilustrującej hasło tytułowe konkursu. Ponadto uczniowie wzięli udział w kreatywnym konkursie fotograficznym – wysłali zdjęcie Tymka – papierowego ludzika propagującego ZTU – zrobione w ciekawym miejscu. Zuchy i harcerze wykonali je na tatrzańskich szlakach – w Bukowinie Tatrzańskiej.

Uczniowie SP odpowiadali na pytania dotyczące siatkówki w konkursie „Zdrowe zagranie”, zaś gimnazjaliści bardzo chętnie zmierzyli się z poszukiwaniem odpowiedzi na podchwytliwe pytania o podobnej tematyce w internetowym konkursie „Zagrywka w punkt”.

W ramach godzin wychowawczych prowadzone były zajęcia propagujące profilaktykę antyalkoholową i zdrowy tryb życia, a także zajęcia integracyjne pod hasłem: Razem lepiej.

Przed nami jeszcze udział w konkursie zespołowym dla klas i grup świetlicowych „Nawzajem”.

Zwieńczeniem tegorocznych działań była impreza rodzinna, która odbyła się w niedzielne popołudnie 21 czerwca 2015 r. przy ZPO w Lipniku pod hasłem „Z harcerzami w świat – ZTU”. Dzieci i rodzice bawili się wyśmienicie razem podczas konkurencji turystyczno – krajoznawczych, sprawnościowych i zawodów sportowych. P. Kinga Cygan uświetniła imprezę zabawą z bańkami mydlanymi, za co składamy jej serdeczne podziękowania.

Podczas imprezy rozdano nagrody i dyplomy za udział w szkolnym etapie konkursu plastyczno – literackiego. Rodzice otrzymali ulotki o tematyce profilaktycznej. Ponadto wszyscy zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem. Wśród uczestników zostały rozlosowane nagrody: sprzęt turystyczny, gadżety harcerskie, sprzęt sportowy i gry edukacyjne.

W organizację imprezy zaangażowały się: p. Z. Hałas – nauczycielka wf, p. E. Wilkosz – nauczyciel edukacji zintegrowanej, p. T. Bobowska – pedagog szkolny, drużynowa 21 MDH Śmiały, koordynator szkolny kampanii ZTU.

Sponsorzy imprezy: Urząd Gminy Wiśniowa, Rada Rodziców przy ZPO w Lipniku, Hufiec ZHP, P. Stanisław Bardel – Radny Gminy Wiśniowa.

Serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie imprezy i za udział wszystkim uczestnikom – organizatorzy.

Wprowadził ŁJ, 2015-06-24