XIII Gminny Konkurs Matematyczny

17.06.2015r. o godz. 9:00 w Zespole Placówek Oświatowych w Węglówce odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej.
W zmaganiach konkursowych udział wzięło 18 uczniów z czterech szkół (Węglówki, Wiśniowej, Kobielnika oraz Lipnika). Uczniowie zmierzyli się z zestawem 6 zadań przygotowanych i przywiezionych do Węglówki w dniu konkursu przez nauczycieli/opiekunów dzieci biorących udział w konkursie.
W XIII edycji konkursu najlepsze wyniki osiągnęli:
I Konrad Kowal – SP Wiśniowa
II Urszula Drabik – SP Węglówka
III Maria Grabowska – SP Węglówka
IV Michał Dutkowski – SP Kobielnik
V Marcelina Nieckula – SP Lipnik
Zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę „Mistrz Matematyki Gminy Wiśniowa 2015”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Puchar przechodni konkursu dla swojej szkoły wywalczyli w tym roku uczniowie z Węglówki (średni wynik uczniów danej szkoły biorących udział w konkursie).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów matematycznych.

Emilia Niewidok
wychowawca klasy III SP w Węglówce