I Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Od kilkunastu lat w środowisku Gminy Wiśniowa upowszechniane są tradycje piłkarstwa kobiecego. Dziewczęta szkół podstawowych i gimnazjalnych chętnie uczestniczą w turniejach piłkarskich, zaś pasjonatki piłki nożnej rozwijają swoje umiejętności piłkarskie biorąc udział w treningach piłkarskich.
28 maja b.r. na „Orliku” w Wiśniowej rozegrano I Międzygminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w kat. szkół podstawowych. W Turnieju uczestniczyły drużyny:
SP Lipnik / Gmina Wiśniowa /
SP Wiśniowa / Gmina Wiśniowa /
SP Brzączowice / Gmina Dobczyce /
ULKS „Zaklik” Zakliczyn / Gmina Siepraw /
Rywalizacja sportowa była bardzo wyrównana, o czym świadczą wyniki meczów np. wyniki SP Lipnik: z SP Wiśniowa – remis 0:0, wygrana z SP Brzączowice – 1:0 i przegrana z ULKS Zaklik Zakliczyn 0:1. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: SP Wiśniowa, ULKS Zaklik Zakliczyn, SP Lipnik i SP Brzączowice. Wszystkie zawodniczki biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe medale, SP Wiśniowa puchar za zajęcie I miejsca, który ufundował P. Paweł Piwowarski z Zakliczyna.
Współpraca szkół o podobnych tradycjach sportowych ma być kontynuowana, planowane są następne turnieje, kolejny w październiku b.r.
Organizatorami turnieju byli: UKS „Andrusy” w Lipniku, GOKiS w Wiśniowej, Animatorzy Kompleksu Boisk Sportowych w Wiśniowej.
Impreza piłkarska była współfinansowana z dotacji Gminy Wiśniowa dla UKS Andrusy Lipnik na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Wprowadził ŁJ, 2015-06-13