Uroczystość z okazji otwarcia nowego boiska

W dniu 26.05.2015 roku w ZPO w Węglówce miała miejsce wyjątkowa uroczystość – otwarcia i poświęcenia nowych obiektów sportowych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą św. w kościele parafialnym z udziałem zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Mszę św. Odprawił ks. Proboszcz Krzysztof Ligocki.

Po mszy świętej miała miejsce krótka część artystyczna poświęcona patronowi szkoły , św. Józefowi w wykonaniu uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej pod przewodnictwem nauczycieli pani Małgorzaty Leszczyńskiej, pani Teresy Romanowskiej i pana Janusza Paszcza.

Kolejno wszyscy udali się na plac szkolny gdzie Dyrektor Zespołu pan Ryszard Leśniak powitał przybyłych gości, a to: pana Marka Lenczowskiego – Prezesa Lokalnej Grupy Działania „ Turystyczna Podkowa”, pana Wiesława Stalmach – Wójta Gminy Wiśniowa, panią Dorotę Rokosz – Przewodniczącą Rady Gminy Wiśniowa panią Danutę Szynal – Skarbnika Gminy Wiśniowa, radnych Gminy Wiśniowa – panie Teresę Węglarz, Bożenę Orłowską, Grażynę Klimek, Józefę Zięba, panów Andrzeja Mutę i Jana Chabińskiego, panią Lucynę Zborowską – Sołtysa Wsi Węglówka, rodziców, uczniów i nauczycieli.

Uroczystego otwarcia obiektów dokonali: pan Marek Lenczowski, pan Wiesław Stalmach, pani Dorota Rokosz i panie sołtys Grażyna Klimek i Lucyna Zborowska. Całość obiektów poświęcił ks. proboszcz węglowskiej parafii.

Dyrektor Zespołu w przemówieniu podziękował władzom gminnym za wybudowanie obiektów, również swoje podziękowanie złożyli uczniowie szkoły.

W swoim przemówieniu pan Wójt życzył uczniom przyjemnej zabawy podczas korzystania z obiektów. Na zakończenie goście udali się na poczęstunek, a uczniowie świętowali awansem Dzień Dziecka. Mimo niezbyt dobrej pogody wszyscy cieszyli się z nowego boiska i placu zabaw mając nadzieję, iż to nie koniec działań w zakresie budowy bazy sportowej przy szkole.

Wprowadził ŁJ, 2015-06-03