Edukacja ekologiczna przez działanie - wspólne sprzątanie Węglówki.

Dnia 24.04.2015r. w ramach akcji „Sprzątanie Świata”- uczniowie Gimnazjum w Węglówce ochoczo wyruszyli na węglowskie osiedla, by posprzątać swoją najbliższą okolicę. Gimnazjaliści pod opieką dyrekcji, nauczycieli oraz pani Sołtys Wsi Węglówka przez 4 godziny zbierali śmieci wzdłuż drogi głównej oraz przy drogach osiedlowych. Uczniowie podczas sprzątania zebrali śmieci do około 50 worków, których odbiór zapewnił Urząd Gminy. Uczestnicy sprzątania pamiętali o segregacji odpadów.
Sprzątanie Węglówki było również częścią ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, organizowanej przez ekologiczną fundację ARKA, do której szkoła w Węglówce dołączyła w tym roku. W ramach „Listów dla Ziemi”, dzieci w Węglówce napisały 115 listów, w których przedstawiły swoje pomysły na to, jak polepszyć stan naszej planety i ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci .
Mamy nadzieję, że taka lekcja ekologii zwiększy w naszych uczniach poczucie odpowiedzialności za utrzymanie czystości w najbliższej okolicy oraz utwierdzi w przekonaniu, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i że sprzątanie nie musi być nudne.
Opracowała: Katarzyna Obajtek

Wprowadził ŁJ, 2015-05-08