Złota Nuta

Dnia 26 kwietnia w Sali Domu Kultury odbył się po raz pierwszy Konkurs Młodych Instrumentalistów, których organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej. Głównym celem była chęć rozbudzenia świadomości i tożsamości narodowej poprzez obcowanie z muzyką, a także wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu. Przesłuchania konkursowe obejmowały następujące grupy:
• Grupa I ( 12lat i młodsi)
• Grupa II (13-16 lat)

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 23 uczestników, ostatecznie jednak wystąpiło 18 uczniów z całej Gminy. W repertuarze wykonawców znalazły się utwory znanych polskich kompozytorów, jak również muzyka filmowa.
Jury w składzie:

1. Przewodniczący – Józef Maniecki, kapelmistrz orkiestr dętych,
2. Członek - Elżbieta Głowacka, nauczyciel muzyki w ZPO w Wiśniowej,
3. – Barbara Lis, absolwentka I stopnia Szkoły Muzycznej,
4. –Małgorzata Dudzik, absolwentka II stopnia Szkoły Muzycznej,
studentka Akademii Muzycznej w Krakowie,

biorąc pod uwagę: stopień trudności utworów, technikę gry, rytmikę i dynamikę gry, ogólny wyraz artystyczny oraz zaangażowanie, przyznało:

Kategoria I – 12 lat i młodsi:
I miejsce – Kinga Tokarz (skrzypce)
II miejsce – Małgorzata Mazur (flet poprzeczny)
III miejsce - Dawid Karpierz (trąbka) oraz Gabriela Rokosz (skrzypce)

Kategoria II – 13-16 lat:
I miejsce – Weronika Zborowska (pianino)
II miejsce – Adam Gospodarczyk (pianino)
III miejsce Kajetan Grzybacz (pianino)
Wyróżnienie – Szymon Szewczyk (akordeon)

Jury dziękuje uczniom i rodzicom za wkład włożony w przygotowanie do konkursu.
Z radością witamy młodych muzyków, którzy po raz pierwszy wystąpili na gościnnej scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej. Cieszy nas bardzo wysoki poziom konkursu i duża liczba uczestników. Życzymy wszystkim kontynuowania przygody z muzyką i serdecznie zapraszamy na kolejne edycje konkursu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo statuetki i książki ufundowane przez GOKiS.

Laureaci konkursu wystąpią podczas koncertu majowego, który odbędzie się
1 maja o godz. 16.00 w Domu Kultury, na którego serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wiśniowa.

Wprowadził ŁJ, 2015-04-28