KGW WĘGLÓWKA ORAZ ZESPÓŁ MALI WĘGLOWIANIE

KGW WĘGLÓWKA ORAZ ZESPÓŁ MALI WĘGLOWIANIE WRAZ Z KAPELĄ PO RAZ KOLEJNY ZAPREZENTOWALI GMINĘ WIŚNIOWA.330 gości oraz 21 Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyło 12 kwietnia 2014 r. w XIV Konkursie Potraw Regionalnych - Stół Wielkanocny. To jedna z największych i najbardziej prestiżowych tego rodzaju imprez w Małopolsce. Przez klikanaście lat działania Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie stało się jedną z niewielu organizacji i Stowarzyszeń - mającą dar łączenia wielu środowisk. Pod wspólnych dachem spotykają się przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu, biznesmeni, działacze społeczni, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń oraz Gospodynie Kół Gospodyń Wiejskich

GOSPODYNIE Z WĘGLÓWKI BAŁY UDZIAŁ W KONKURSIE POTRAW WIELKANOCNYCH,A ZESPÓŁ MALI WĘGLWIANIE Z KAPELĄ WYSTĄPIŁY Z PRZEDSTAWIENIEM WIELKANOC NA KCIERZU KTÓRE ZOSTAŁO NAPISANE NA TĘ OKAZJĘ.

IMPREZĘ SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZASZCZYCIŁY WAŻNE OSOBISTOŚCI ORAZ WŁADZE GMIN I POWIATÓW ORAZ SPONSORZY.

Ksiądz Wikariusz Władysław Bajer
Zastępca Wójta Gminy Osiek Marek Jasiński
Przedstawiciel Gminy Mucharz - Maria Roman
Wójt Gminy Wiśniowa - Wiesław Stalmach
Dyrektor Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni - oddział Katowice Andrzej Żabowski
Prezes Małopolskiej Spółdzielni Handlowej Wizan - Jerzy Chylewski
Przewidniczący Rady Banku - Jan Sordyl
Prezes ABS Bank Spółdzielczy - Małgorzata Matusiak
Radni Powiatu Wadowickiego Zofia Moskwik, Czesław Rajda
Radni Gminy Andrychów, Wieprz, Osiek
Sekretarz Powiatu - Beata Gesler
Sekretarz Gminy Andrychów - Grażyna Łoboda
Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej w Andrychowie - Kazimierz Szczepański
Pełnomocnik Dyrektora Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie - Aneta Wądrzyk
Dyrektor GCK - Krystyna Dusik
Honorowi Członkowie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie: Jan Krupnik, Władysław Rajda, Adam Kryska, Józef Brzazgacz, Jarosław Skupień, Pawła Łysonia, Jan Sordyl, Andrzej Mucha, Sławomir Rusinek, Jan Pietras
Dział Promocji Powiatu Wadowickiego
Dział Promocji Gminy Andrychów
Kierownik Wydziału Sportu i Kultury UM Andrychów - Marcin Putyra
Powiatowy Urząd Pracy Małgorzata Chowaniec
Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie - Elżbieta Prus
Współwłaścicel Maspex - Sławomir Rusinek
Firma Budowlana - Ryszard Sarapata
płk Sławomir Gołota
płk Czesław Kulczyna
Związek Emerytów i Rencistów - Anna Zając
PTTK Oddział Andrychów - Tadeusz Sumper
Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Danuta Bańska
Dyrektorzy szkół: Zbigniew Grabowski, Barbara Borgosz, Janusz Uznański
Przedstawiciele straży
Przedstawiciele prasy
Działacze wiejscy
Koła Gospodyń i Gospodynie SGW
oraz Gospodarze Hotelu & Spa Kocierz - Lucyna i Stanisław Sordyl

W KONKURSIE PANIE Z KGW WĘGLÓWKA pod przewodnictwem Urszuli Niedośpiał ZDOBYŁY 3 MIEJSCE, A DZIECI SWOIM WYSTĘPEM WPROWADZIŁY WSZYSTKICH W ATMOSFERĘ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH PRZYPOMINAJĄC DAWNE TRADYCJE I OBYCZAJE NA WSI. MALI WĘGLOWIANIE PORUSZYŁY SERCA ZEBRANYCH GOŚCI.

Impreza jest potwierdzeniem poszanowania dla tradcyji a występy dzieci - dowodem na przekazywanie tradycji młodszym pokoleniom. Takim niepodważalnym dowodem był występ dzieci z Węglówki. Grupa taneczno-śpiewacza działa przy Kole Gospodyń. Nowopowstały zespół ma swoją kapelę. Dzieci pod opieka gospodyń z KGW przygotowały występ związany z uroczystością. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tematycznie przygotowanego programu, nawiązującego do konkursu. W programie przewija sie wiedza o tradycji, ale tez kabaretowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości. Wesoła gromadka z Węglówki nagrodzona została wielkimi brawami! Dzieci przypomniały dawne tradycje, zwyczaje i obyczaje, oraz fragmenty tańcy ludowych i pieśni ludowych śpiewanych przed laty przez ich babcie.

Jak to dawniej było? - Zawołajcie braci to Wam opowiem! Dawniej każda młoda dziołcha jak się chciała wydawać - to musiała umieć masełko wyklepać, chlebuś upiec i krowe podoić. Podczas występu dzieci nawiązały do odbywającego się właśnie konkursu. Występujące dzieci również nagrodzono słodyczami z MSH Wizan! wręczonymi przez Jerzego Chylewskiego - Prezesa tej prężnie działającej Spółdzielni Handlowej znanej w środowisku Spółdzielców całej Polski!
CAŁĄ UROCZYSTOŚĆ UMILAŁA WĘGLOWSKA KAPELA POD PRZEWODNICTWEM PANA JÓZEFA PARYLA.

Wprowadził ŁJ, 2015-04-20