KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 13 marca b.r. w Zespole Placówek Oświatowych w Lipniku odbyła się dziewiąta edycja międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Krakowska Matematyka 2014/2015” dla uczniów klas IV, V i VI z województwa małopolskiego. Konkurs jest organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w ZSOI Nr 4 w Krakowie ul. Żabia 20. Tegoroczny konkurs skupiony był wokół tematu: „Kraków cesarsko - królewski”. Patronat nad konkursem objął: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Cieszy się on coraz większym powodzeniem wśród uczniów z województwa małopolskiego i nie tylko. W tym roku chęć udziału w konkursie zgłosiły 202 szkoły, łącznie 4332 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 509 uczniów. Zespół Placówek Oświatowych w Lipniku jest po raz pierwszy gospodarzem konkursu międzyszkolnego. Nauczyciel matematyki uczący w tej szkole p. Urszula Kucała jest współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu. Do Lipnika przyjechało 29 uczniów wraz z nauczycielami z 14 szkół podstawowych: SP nr 2 w Myślenicach, SP nr 3 w Myślenicach, SP nr 4 w Myślenicach, SP nr 1 w Lubniu, SP w Jasienicy, SP w Drogini, SP w Raciechowicach, SP w Glichowie, SP w Kamienicy, SP w Węglówce, SP w Wiśniowej, SP w Zalesiu i SP w Lipniku. Dla pozostałych uczniów z województwa małopolskiego konkurs przeprowadzony został w 7 krakowskich szkołach oraz w Krzeszowicach. Na uczestników konkursu czekał poczęstunek.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki i historii Krakowa wśród uczniów szkół podstawowych oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. Zadania konkursowe były dostosowane do każdego z poziomów wiekowych. Konkurs przeprowadzony był w formie pisemnej i trwał 75 minut. Najlepsi laureaci z klasy IV, V i VI zdobędą puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Pozostali nagrody i dyplomy. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 13 maja 2015r. o godz. 10:00 w Prywatnej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi ul. Łokietka 60 w Krakowie.

U. Kucała

Wprowadził ŁJ, 2015-03-27